poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Zwycięski pochód trwa. Pogoń utrzymała prowadzenie w Ekstralidze (fotogalerie)

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo. Rugbiści siedleckiej Pogoni nie mają zamiaru się zatrzymać, choć wygrana z lubelskimi Budowlanymi przyszła w bólach.

Już dwie pierwsze kolejki pokazały, że podopieczni Andrzeja Kozaka powalczą w bieżącym sezonie o najwyższe cele. Siedlczanie po dwóch gładkich zwycięstwach usadowili się na fotelu lidera Ekstraligi i nie planowali łatwo oddać wypracowanej pozycji.

Pierwsze 40 minut zaskoczyło siedleckich kibiców. Budowlani grali zaciekle i skutecznie w defensywie, a mecz miał wyrównany przebieg. W 9 minucie defensorzy gości na ostatnich metrach przed polem punktowym zastopowali Mateusza Lamenta. Chwilę później wynik otworzył Daniel Trybus, który przyłożył po kontrze. Na 7:0 podwyższył Rafał Janeczko. Pogoniści nie poszli za ciosem. W 23 minucie na ławkę kar powędrował Maciej Panasiuk. Rugbiści z Lublina wykorzystali grę w przewadze i doprowadzili do wyrównania. W ostatniej akcji pierwszej połowy Janeczko nie wykorzystał karnego.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Pogoniści praktycznie nie schodzili z połowy gości. O dobry początek drugiej połowy zadbał Paweł Antoszczuk (przyłożenie) do spółki z Janeczką (podwyższenie). Lublinianie nie utrzymali nerwów na wodzy i od 60 minuty do końca grali w przetrzebionym składzie. Pogoniści błyskawicznie korzystali z żółtych kartek gości. Najpierw przyłożył Przemysław Rajewski, a następnie rezerwowy Bartosz Nasiłowski. Siedlczanie wygrali 26:7 i zgarnęli ofensywny bonus. Pogoń – jako lider Ekstraligi – może ze spokojem szykować się do kolejnych spotkań.

STARZY ZNAJOMI

Za wyniki Budowlanych jest odpowiedzialny Stanisław Więciorek, który w przeszłości z sukcesami pracował w MKS. W kadrze lublinian na mecz znaleźli się także ekspogoniści: Bartłomiej Jasiński i Piotr Skałecki.

W sobotę 29 kwietnia o 15:00 Pogoń zagra na wyjeździe z Budowlanymi Łódź SA. Będzie to mecz na szczycie Ekstraligi.

14.04.17, 20:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 26:7 (7:7)
Punkty: Rafał Janeczko 6 (3 pd), Paweł Antoszczuk 5 (P), Bartosz Nasiłowski 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P), Daniel Trybus 5 (P) – Patryk Ćwieka 5 (P), Piotr Skałecki 2 (pd)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski (54, 17. Michał Wierzejski), 2. Adrian Chróściel (77, 12. Rafał Biernacki), 3. Paweł Grabski (76, 16. Paweł Krasuski), 4. Marek Mirosz, 5. Dawid Dybowski (79, 19. Kamil Łódzki), 6. Grzegorz Muszyński (64, 21. Norbert Kargol), 7. Paweł Antoszczuk, 8. Maciej Panasiuk, 22. Rafał Janeczko, 10. Daniel Gdula, 20. Tomasz Biernacki (66, 11. Bartosz Nasiłowski), 23. Daniel Trybus, 13. Michał Węzka, 14. Mateusz Lament (79, 9. Mateusz Dąbrowski), 15. Przemysław Rajewski
Budowlani: 23. Konrad Zając, 2. Ołeksandr Chomenko, 3. Rozbizon Kelberasczwili (64, 20. Michał Świderski), 4. Wojciech Król, 5. Bartłomiej Jasiński, 6. Piotr Wiśniewski, 7. Ołeksandr Łomakin, 18. Jakub Jasiński (64, 26. Michał Majcher), 9. Mirosław Szuliak, 10. Patryk Ćwieka, 11. Marcin Dzioch (58, 24. Maciej Grabowski), 12. Piotr Skałecki, 13. Rafał Szrejber (74, 22. Wojciech Lubisz), 14. Wojciech Brzezicki, 15. Artem Kułyk

Żółte kartki: Maciej Panasiuk 23, Michał Wierzejski 74 – Mirosław Szuliak 60, Ołeksandr Łomakin 70