wtorek, 18 czerwca 2024r.

Turniej „Gramy dla Pawła” za nami. To dopiero początek pomocy! (fotogaleria)

W sobotę 22 kwietnia w hali sportowej ARMS przy ul. Prusa 6 odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Pawła” zorganizowany przez Radnego Miasta Siedlce Roberta Chojeckiego.

Środki zebrane w czasie turnieju zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Pawła Matłacza, wychowanka MKP Pogoń Siedlce, który dwa lata temu podczas meczu IV ligi z Bzurą Chodaków doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Stawką turnieju nie były punkty, ani trofea, ale walka o zdrowie Pawła. Kibice i przyjaciele byłego bramkarza Pogoni, Orląt Łuków i Mazovii nie zawiedli, okazując szczodre serce. Zebrana kwota (ok. 6000 złotych) musi imponować, a z pewnością jeszcze wzrośnie. Do 1 maja w utworzonym wydarzeniu na Facebooku potrwa aukcja cennych gadżetów sportowych, z której wpływy trafią do Pawła. W sprawie szczegółów można skontaktować się z Robertem Chojeckim, tel. 509 777 590.

Organizatorzy dziękują Pawłowi Matłaczowi, który dzień po dniu pokazuje determinację i jak przystało na sportowca dzielnie walczy o godność i zdrowie. Patronat nad turniejem objęli: poseł na Sejm RP Jolanta Hibner oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciechowi Kudelskiemu. Partnerami turnieju byli: ARMS, MKP Pogoń Siedlce, Fundacja Legii, Komnet Media oraz Meditrans Siedlce.

Specjalne podziękowanie za wsparcie finansowe turnieju i aukcji charytatywnej należą się: firmie Mostostal Siedlce, radnej Magdalenie Daniel, Arturowi Borucowi, Robertowi Borucowi, Cezaremu Demianiukowi, Marcinowi Paczkowskiemu, Jakubowi Karczewskiemu, Sylwestrowi Budze i Podlasiu Sokołów Podlaski, Marcinowi Derkaczowi i szkółce piłkarskiej Olimp Stok Lacki oraz Robertowi Kwiatkowskiemu. Przy organizacji turnieju pomogli: Robert Chojecki, Kamil Gołoś, Marcin Kozak, Piotr Fiuk, Krzysztof Pawlusiewicz, Bartosz Tarachulski, Łukasz Firus, Jan Niedziółka, Wojciech Prejs, Cezary Kowalski, Ireneusz Stańczuk, Konrad Szostek, Maciej Sztajnert oraz Kamil Sulej.

W sportowej rywalizacji po emocjonującym finale pierwsze miejsce zajęła drużyna Mostostalu Siedlce, wygrywając z Euroimpexem po rzutach karnych (2:2 w regulaminowym czasie i 3:1 w serii jedenastek).  W meczu o trzecie miejsce Gołoś Team pokonał AutoPodlasie Toyota Siedlce. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Roberta Kwiatkowskiego, a najlepszym bramkarzem został Paweł Wójcik.

Klasyfikacja końcowa:

1. Mostostal Siedlce
2. Euroimpex
3. Gołoś Team
4. AutoPodlasie Toyota Siedlce
5. Konrad Klimatyzacja
6. Old Boys Pogoń Siedlce

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU AUTORSTWA MACIEJA SZTAJNERTA

Kolejna edycja turniejowych zmagań na rzecz Pawła Matłacza została zaplanowana na jesień.

 
źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;