Punkt na trudnym terenie. Zjawiński w końcu trafił (multimedia)

Siedlecka Pogoń zremisowała w Olsztynie z tamtejszym Stomilem 1:1. Bramkę dla Pogoni zdobył Dariusz Zjawiński.

Pogoń do meczu ze Stomilem przystąpiła w eksperymentalnym składzie. Na lewej obronie wystąpił Damian Świerblewski, a na prawej pomocy od pierwszej minuty zagrał Piotr Krawczyk.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy lepiej operowali piłką. W 10 minucie Daniel Chyła ofiarną interwencją zablokował uderzenie Jakuba Piotrowskiego. Pięć minut później Tomasz Lewandowski sfaulował przed polem karnym Tomasza Zahorskiego i sędzia odgwizdał rzut wolny. Do stałego fragmentu gry podszedł Patryk Kun, który uderzył minimalnie obok bramki. W 18 minucie Piotr Krawczyk minął rywali i oddał strzał, ale jego uderzenie było niecelne. 35 minuta: Tomasz Lewandowski w ostatniej chwili wyłuskał futbolówkę Grzegorzowi Lechowi, który był w sytuacji sam na sam z golkiperem Pogoni. Dwie minuty później bardzo dobrze w bramce interweniował Rafał Misztal, który obronił strzał z dystansu Łukasza Jeglińskiego. W 38 minucie znakomitą okazję na gola miał Michał Bajdur, ale będąc „oko w oko” z bramkarzem fatalnie przestrzelił.

Pierwszy groźny strzał w drugiej odsłonie oddał Stomil za sprawą Jakuba Piotrowskiego. W 68 minucie siedlczanie wyszli na prowadzenie. Damian Świerblewski uderzył na bramkę, Michał Leszczyński sparował piłkę na bok tam gdzie był Dariusz Zjawiński, który uderzeniem z pierwszej piłki umieścił piłkę w siatce. W 76 minucie do remisu doprowadził Patryk Kun, który wykorzystał dobre podanie Jarosława Ratajczaka i uderzył mocno pod poprzeczkę. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry podopieczni Marcina Broniszewskiego wyprowadzili kontrę, który na końcu zmarnował Piotr Kurbiel. W ostatniej akcji meczu zwycięskiego gola dla Pogoni mógł strzelić Michał Bajdur, ale piłka po jego uderzenie trafiła w słupek

W ekipie Stomilu zagrał Jarosław Ratajczak, który w przeszłości występował w barwach Pogoni.

Następny mecz ligowy Pogoń rozegra na własnym boisku z GKS Katowice. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 maja o godzinie 17.

29.04.17, 18:30 – Olsztyn

Nice 1 Liga: Stomil Olsztyn – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Patryk Kun 76 – Dariusz Zjawiński 68

Stomil: 13. Michał Leszczyński – 20. Wojciech Dziemidowicz (72, 3. Marcel Ziemann), 31. Tomasz Wełnicki, 87. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 23. Patryk Kun, 5. Grzegorz Lech (72, 15. Paweł Wojowski), 16. Jakub Piotrowski, 21. Łukasz Jegliński, 14. Tsubasa Nishi – 22. Tomasz Zahorski (65, 11. Karol Żwir)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 24. Damian Świerblewski – 20. Piotr Krawczyk (60, 93. Konrad Wrzesiński), 6. Marcin Paczkowski, 8. Daniel Chyła (88, 7. Daniel Dybiec), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur – 9. Dariusz Zjawiński (76, 99. Piotr Kurbiel)

Żółte kartki: Jakub Piotrowski 56, Jarosław Ratajczak 58, Tsubasa Nishi 71 – Tomasz Lewandowski 16, Daniel Chyła 65, Arkadiusz Jędrych 89

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)