czwartek, 13 czerwca 2024r.

Pogoń ma nowego trenera! Adam Łopatko poprowadzi biało-niebieskich

Nowym szkoleniowcem siedleckiej Pogoni został 38-letni Adam Łopatko, który ostatnio prowadził Stomil Olsztyn.

Adam Łopatko posiada licencję UEFA PRO i przez całą swoją karierę trenerską był związany ze Stomilem Olsztyn. Zaczynał jako trener juniorów w Stomilu. W grudniu 2010 roku został asystentem trenera Zbigniewa Kaczmarka w pierwszym zespole. Trzy lata później zajął miejsce Kaczmarka na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Następnie ponownie został asystentem. Tym razem Łopatko był prawą ręką Mirosława Jabłońskiego. Od 24 maja 2016 roku po raz kolejny poprowadził Stomil. Pod jego wodzą drużyna z Olsztyna rozegrała 61 meczów na zapleczu ekstraklasy. Po sezonie 2016-17 Łopatko odszedł ze Stomilu i był wolnym trenerem.

Szkoleniowiec podpisał z MKP Pogoń Siedlce roczną umowę z opcją przedłużenia. Biało-niebiescy pod wodzą nowego szkoleniowca przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 26 czerwca.

Trener Łopatko planuje do Pogoni ściągnąć kilku zawodników ze Stomilu m.in. 30-letniego Łukasza Jeglińskiego, 27-letniego Tsubasę Nishiego oraz 26-letniego Jarosława Ratajczaka, który w przeszłości grał już w Siedlcach.

 

źródło: własne / MKP Pogoń Siedlce; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

12 odpowiedzi

 1. Super . Dobry trener który zrobił dobra robotę z Stomilu w którym nie płacą piłkarzom i trenerom myślę że w Siedlcach niczego mi nie zabraknie . Powodzenia !!

 2. Dobre info. Teraz jeszcze Ratajczaka niech ściągnie za sobą ( brakuje jego dośrodkowań z lewej oraz z rożnych).

 3. Niech chłop wezmie swoich ludzi wtedy bedzie można go rozliczyc za prace.żeby drugi trener i kierownik nie kopali pod nim dołków.oni paru trenerow już przerobili

 4. BRAWO ZARZĄD.super cv.trenera 38 lat.
  1.Ogromne doświadczenie (cała kariera jeden klub i większość asystent).
  2.wspaniałe ostatnie wyniki (34 mecze
  9 zwycięstw 13 remisów 12 poraźek)..
  To będzie tak jak z Bronkim.
  Asystent Tarachulski
  Kierow nikt Pawlusiewicz.
  Pewnie jest najtańszy i dyspozycyjny.
  Mimo wszystko źyczę.powodzenia.

   1. Ciekawe PANIE Kamilu czy coś o nowych transfer ach do klubu co z Grzesiek tomasiewiczem?

 5. witamy na pokładzie. Jeżeli faktycznie przyjdą te posiłki z Olsztyna, to można być spokojnym, że to nie będzie ostatni sezon Pogoni w 1 lidze. Trzeba w końcu jasno powiedzieć, że Tarantula z Pawlusiewiczem nie odpowiadają w Pogoni za wyniki. Pawlusiewicza żadna inna drużyna w Polsce nie weźmie na trenera czy kierownika drużyny, więc co ma facet robić ? Będzie sobie siedział w Pogoni do emerytury i żadne tu wpisy nic nie pomogą. Tarantula, jako człowiek nie z Siedlec, będzie pewnie do czasu, kiedy w Siedlcach będzie kasa i drużyna na poziomie II i I ligi. W przypadku spadku do niższej ligi Pogoń się z nim rozstanie, bo nie będzie kasy na trzymanie za kilka tysi takiego asystenta. A Łopatko idealnie pasuje do tej układanki – kolejny koło czterdziestki bez osiągnięć z licencją. Wszyscy wiemy, że lepsi tu nie przyjdą i nie pokażą swojego warsztatu BT i KP

  1. Nie chciałbym być niepoprawnym optymistą, ale wydaje się, że powoli można liczyć na coś więcej niż spokojne utrzymanie. Runda jesienna w wykonaniu Pogoni była wręcz rewelacyjna. Sądzę, że przy rozsądnych transferach Pogoń pokusi się o pozytywne zaskoczenie. Oczywiście nie będzie już Września i (najprawdopodobniej) Grześka Tomasiewicza. Może uda się „załatwić” pozostanie Janickiego, bo ma chłopaczyna potencjał na poważne haratanie w gałę. Anyway, świetnym sposobem do pokazania się na arenie krajowej jest Puchar Polski i mam nadzieję, że Zarząd, sztab szkoleniowy i zawodnicy naszej Pogoni spróbują choć w części powtórzyć rezultaty Wigier w tych rozgrywkach. Patrzę z optymizmem na zachodzące zmiany. Optymistą byłem także przy zakontraktowaniu Broniszewskiego gdyby nie mądra decyzja Prezesa to, kto wie, może mielibyśmy kolejny emocjonujący duel z Radomiakiem w II lidze. Pogoń mocno!!

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;