Mistrzostwa Polski U-20 za nami. Wicemistrzowski tytuł Goławskiego

Od 7 do 9 lipca na Stadionie im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu rozegrane zostały 71 Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce. Jeden z medali przypadł chodziarzowi WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Toruń gościł najlepszych juniorów czwarty raz w historii. Poprzednio był gospodarzem zawodów w 2008, 2011 oraz 2014 roku. Do tegorocznych mistrzostw zgłoszono zawodników ze 194 klubów. Nie brakowało lekkoatletów wysoko klasyfikowanych w europejskich tabelach.

Na starcie pojawiło się ośmioro zawodników reprezentujących klub WLKS Siedlce-Nowe Iganie i dwoje lekkoatletów z Pogoni. Ze wspomnianej „dziesiątki”, tylko jednemu zawodnikowi udało się stanąć na podium.

Wicemistrzem Polski U-20 w chodzie sportowym na 10 km został Robert Goławski. Zawodnik WLKS dotarł do mety w czasie 47:43.72. Do złotego medalu zabrakło Robertowi nieco ponad pół minuty. Mistrzem kraju został Arkadiusz Drozdowicz (Gwda Piła), który triumfował z wynikiem 47:08.21. Siódmy czas uzyskał kolega klubowy Roberta – Jakub Kużawski (57:04.28). i

W chodzie sportowym dziewcząt rywalizowały dwie zawodniczki WLKS: Kornelia Przestrzelska i Emilia Gręziak. Pierwsza z nich została sklasyfikowana na dziewiątym (56:46.61), a druga na dwunastym (1:00:09.14) miejscu.

Innym siedlczanom poszło gorzej. Patryk Kocak (WLKS) zajął dwunastą lokatę w biegu na 1500 m (4:03.18 – rekord życiowy) i odpadł w eliminacjach biegu na 800 m (1:55.96).

Jeszcze troje zawodników z naszego miasta rywalizowało na dystansie 1500 m. Natalia Sobiczewska (Pogoń) była trzynasta (4:50.37), Jakub Szymański (Pogoń) – siedemnasty (4:06.67 – rekord życiowy), a Sylwia Płatek (WLKS) – dwudziesta (5:27.27). Poza tym Sylwia startowała w biegu na 800 m, gdzie odpadła w eliminacjach (2:22.23).

W dwóch dyscyplinach brali udział Ewelina Kosowska i Bartłomiej Wójcik (oboje WLKS).

Ewelina odpadła w eliminacjach pchnięcia kulą (8.63) i rzutu dyskiem (30.22), zaś Bartłomiej także kończył udział w eliminacjach: skoku w dal (6.32) i trójskoku (12:54)).

Najlepszym klubem mistrzostw okazał się RLTL ZTE Radom. 27 miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął WLKS, natomiast 153 była Pogoń.

WYNIKI

Mistrzostwa w Toruniu były ostatnią szansą dla młodych polskich lekkoatletów na wywalczenie przepustek na mistrzostwa Europy we włoskim Grosseto.

źródło: własne / PZLA; foto: Tomasz Kasjaniuk (PZLA)