niedziela, 23 czerwca 2024r.

Solidne wzmocnienie Pogoni. Jurkowski w Siedlcach

Nowym rugbistą występującej w Ekstralidze Pogoni Siedlce został Piotr Jurkowski.

Rugbiści Pogoni mają obecnie przerwę między rundami. Rozgrywki ligowe Pogoniści wznowią 19 sierpnia, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z KS Budowlanymi Łódź.

Korzystając z ligowej przerwy trener Andrzej Kozak wzmocnił kadrę zespołu. Nowym zawodnikiem siedlczan został Piotr Jurkowski. Jurkowski jest to 37-letni rugbista występujący na pozycji obrońcy. Ostatnio reprezentował barwy Lechii Gdański. Jurkowski ma także na koncie 22 występy w kadrze narodowej.

 

źródło: własne/ Życie Siedleckie; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

5 odpowiedzi

  1. Szkoda ze p. Kozak nie stawia na wychowanków Pogoni. Jest kilku młodszych zawodników prezentujących wysoki poziom gry, którzy zapewne kolejny sezon przesiedzą na ławie. Nie rozumiem postawy trenera i akceptacji jego wyborów przez klub rugby. Za takiego zawodnika płaci się ogromne pieniądze, których klub rzekomo nie ma. Żal patrzeć na to wszystko.

    1. Tak jest wszędzie plus dla Pogoni że chociaż zawodnicy z Polski. Gdzie indziej dominuje Gruzja albo Ukraina 😉

      1. Kogo w tym zespole już nie było. Widać ogromne ciśnienie p. Kozaka na tym by „dokonać” czegokolwiek. Już raz klub podziękował za współpracę i szkoda, ze na nowo tutaj gości. Niestety ale nie czuć już ducha tej drużyny a jeśli chłopaki wygrywają mecze i pną się wyżej to zasługa każdego jednego zawodnika a nie p. Kozaka. Nie sztuka ściągnąć i zapłacić sporo kasy zawodnika klasy Jurkowskiego.Nalezy szkolić naszych i w nich inwestować, bi materiał do pracy jest dobry tylko trener nijaki.

  2. Wydaje mi się, że jest to bardzo dobre posunięcie trenera. Jurkowski to doświadczony zawodnik grający nie tylko w naszej lidze ale również za granicą. Grał też z powodzeniem w siódemkach tak, że siedlecka młodzież wiele będzie mogła się od niego nauczyć co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Swoją drogą dziwi mnie dlaczego tak wieku starszych i młodszych wychowanków Budowlanych Lublin szerokim łukiem omija swój macierzysty klub. Czy to tylko o kasę chodzi

    1. Ja absolutnie nie zarzutami nic Jurkowskiemu, jest to doświadczony zawodnik grający na wysokim poziomie ale… czy jest tak niezbędny tej drużynie?? Aż po oczach bija braki młyna. Ewidentnie zapotrzebowanie jest na wrzucajacego, bo tyle ile autow swoich przegrywa pogoń to dramat. Niestety trener Kozak nie poprawia błędów i nie szkoli zawodnikow- przynajmniej nie widać tego po drużynie. Postawi Jurkowskiemu, klub mu zapłaci a my wraz będziemy wrzuty przegrywać. Grunt ze Kozak zadowolony

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;