niedziela, 5 maja 2024r.

Gol Lewickiego zadecydował. Pogoń przegrała w Sosnowcu

W meczu 3 kolejki Nice 1 Ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 0:1.

W porównaniu do przegranego starcia z Odrą Opole w składzie Pogoni zaszły trzy zmiany. W miejsce Adriana PaluchowskiegoDaniela Chyły Jakub Szreka do wyjściowej jedenastki wskoczyli Maciej WichtowskiPaweł Garyga oraz Michał Bajdur.

PRZEBIEG SPOTKANIA

W pierwszej połowie toczyła się bardzo wyrównana gra. Po stronie Pogoni najbliżej zdobycia bramki był Dariusz Zjawiński, jednak jego próbie zabrakło precyzji. W 38 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Akcję lewym skrzydłem przeprowadził Žarko Udovičić. Serb zacentrował futbolówkę do Szymona Lewickiego, a ten z bliska skierował ją do bramki i do przerwy Zagłębie wygrywało 1:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W 55 minucie do wyrównania mógł doprowadzić Zjawiński, jednak napastnik siedlczan z kilku metrów uderzył głową minimalnie niecelnie. 12 minut później blisko podwyższenia wyniku był Lewicki. Snajper Zagłębia w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił tylko w słupek. W końcówce spotkania Pogoń szukała jeszcze swojej szansy, ale nie udało się zdobyć upragnionego gola i to Zagłębie zainkasowało pierwszy w tym sezonie komplet oczek.

W barwach Zagłębia zagrało trzech byłych Pogonistów Konrad WrzesińskiArkadiusz Jędrych oraz Rafał Makowski, natomiast w ekipi z Siedlec zagrali ekszagłębiacy Michał Bajdur Adrian Paluchowski.

W następnej serii gier Pogoń Siedlce w sobotę 19 sierpnia o godzinie 17:00 przed własną publicznością podejmie Wigry Suwałki.

13.08.17. 20:00 – Sosnowiec

Nice 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)

Bramka: Szymon Lewicki 38

Zagłębie: 1. Dawid Kudła – 94. Robert Sulewski, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 22. Žarko Udovičić – 77. Konrad Wrzesiński (69, 87. Wojciech Łuczak), 8. Rafał Makowski, 6. Tomasz Nowak, 66. Adam Banasiak (82, 18. Arkadiusz Najemski), 7. Tomasz Nawotka (88, 11. Patryk Mularczyk) – 20. Szymon Lewicki

Pogoń: 13. Krystian Stępniowski – 19. Maciej Wichtowski, 25. Arkadiusz Czarnecki, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – Paweł Garyga (68, 16. Seiya Kitano), 21. Łukasz Jegliński, 35. Dawid Polkowski (86, 27. Jakub Szrek), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (68, 89. Adrian Paluchowski) – 9. Dariusz Zjawiński

Żółta kartka: Tomasz Nowak 71

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)