wtorek, 25 czerwca 2024r.

Dziesięć dni do Biegu Jacka. Konferencja ARMS o przyszłości

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce na narzeka na nudę. Tydzień w tydzień do końca września będą odbywały się przeróżne imprezy przygotowane dla mieszkańców naszego miasta i regionu.

HARMONOGRAM PEŁEN POZYTYWNYCH WRAŻEŃ

18 sierpnia

W ramach Europejskiego Kina Plenerowego zostanie zaprezentowana francuska komedia „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Początek projekcji o 21:00 na placu Sikorskiego.

21 sierpnia

Trening z Łukaszem Oskierką – ambasadorem VIII Biegu Siedleckiego Jacka. Start zajęć biegowych o 18:15 na stadionie ARMS.

27 sierpnia

VIII Bieg Siedleckiego Jacka. O jakości i profesjonalnym przygotowaniu imprezy świadczy najwyższy certyfikat jakości – 5 gwiazdek przyznanych przez European Athletics w ramach projektu Running for All.

Już wiadomo, że nadchodząca wielkimi krokami edycja będzie wyjątkowa. Rekordowa liczba uczestników, Otwarte Mistrzostwa Polski mężczyzn na 5 kilometrów czy ekologiczne biegi dla dzieci na różnych dystansach. Organizatorzy zadbają również o pacemakerów, kompleksową obsługę medyczną (RM Meditrans oraz Fundacja Proemetusz) oraz umiejętne rozmieszczenie punktów z wodą, bananami i kurtyn wodnych.

887 201 112 – numer alarmowy znajdzie się przy numerze każdego uczestnika. Przy korzystaniu z niego należy pamiętać o podaniu trzech ważnych informacji: numeru startowego zawodnika, miejsca, w którym się znajduje i jego stanu.

Jedyną złą informacją dla siedlczan w czasie BSJ są utrudnienia komunikacyjne. Od 7:00 rano drogi przeznaczonego tego dnia dla biegaczy będą zamknięte. Około 13:00 zakończy się dekoracja zwycięzców. Do tego czasu ruch na drogach naszego miasta powinien być płynny.

Program VIII Biegu Siedleckiego Jacka
8:00 – otwarcie zawodów
8:10 – rozgrzewka do półmaratonu
8:30 – start półmaratonu
10:40 – rozgrzewka do biegu na 5 km i Nordic Walkingu
11:00 – start biegu na 5 km
11:05 – start Nordic Walking
12:00 – biegi 11- i 12-latków na 900 metrów
12:15 – biegi 5- i 6-latków na 200 metrów
12:25 – biegi 7-latków na 400 metrów
12:35 – biegi 8-latków na 400 metrów
12:45 – biegi 9-latków na 400 metrów
12:55 – biegi 10-latków na 400 metrów
13:00 – dekoracje zwycięzców

30/31 sierpnia

Nocne Pływanie na Parku Wodnym Siedlce. Koszt wejścia na teren aquaparku od 22:00 do 6:00? 13 złotych (w cenie strefa saun).

31 sierpnia

V Nightskating Siedlce. Nocny przejazd rolkarzy ulicami naszego miasta. Start i meta na rolkowisku przy ulicy Prusa. Początek o 20:00. Duża pętla – 15 km, mała pętla – 5 km.

10 września

Drugi Pokaz psich umiejętności. W programie m.in. pokaz psiej tresury i dogoterapia. Tym razem nie na stadionie, ale przy nim na tzw. Zieleńcu.

17 września

Wielki Mecz Piłkarski: Reprezentacja Artystów Polskich – Zawodowa Reprezentacja Siedlec. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 16:00 na Stadionie ROSRRiT. Wstęp wolny. W trakcie meczu będą zbierane pieniądze dla wychowanka Pogoni Siedlce, Pawła Matłacza, który przechodzi rehabilitację po poważnej kontuzji.

22 września

Antykorkowy Rajd Rowerowy. Impreza zorganizowana w ramach tygodnia zrównoważonego transportu. Start o 17:00 na parkingu przy stadionie.

24 września

Festiwal gier zapomnianych. Na Zieleńcu gratka dla fanów ringa, gumy czy gry w klasy.

Od kilkunastu dni Agencja Rozwoju Miasta dysponuje nowoczesnym samochodem – Toyotą Proace. Tuż po konferencji przedstawiciel Toyoty Siedlce – Auto Podlasie, Marek Wieliczko, oficjalnie przekazał kluczyki prezesowi ARMS, Grzegorzowi Orzełowskiemu. Samochody z pewnością przydadzą się, ponieważ – jak widać – roboty nie brakuje i nie będzie brakować.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. szkoda ze panowie organizatorzy nie sa w stanie przewidziec ze na stadio ie odbywaja sie mecze ligowe..i zamknac stadion na bieg jacka troche porazkaaa

    1. termin BJ był ustalony już w sierpniu 2016 roku, więc trudno przewidzieć czy Pogoń będzie akurat tego dnia grała u siebie!

    2. To stadion miejski, nie Pogoni, więc jedyną porażką jest niezgłoszenie braku jego dostępności PZPNowi przy układaniu terminarza sezonu. Data biegu była wszak znana od dawna

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;