niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Drugi dzień turnieju udany dla KPS. Lechia zwycięzcą!

Drugi dzień turnieju udany dla KPS. Lechia zwycięzcą turnieju!

KPS Siedlce wygrał 3:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki i 3:2 z Energą Ostrołęka. Drużyna Witolda Chwastyniaka zakończyła turniej na drugim miejscu!

Siedlczanie w meczu z Lechią ze wszech miar zrehabilitowali się za piątkową porażkę z Krispolem. KPS w starciu z beniaminkiem I ligi z Tomaszowa Mazowieckiego dominował od pierwszej do ostatniej piłki.

W pierwszym secie KPS był zdecydowanie lepszy i wygrał 25:16, nie dając złudzeń rywalom. Podobny przebieg miała trzecia partia. W środkowym secie wyrównana walka trwała przez pół seta. Przy stanie 19:16 asem serwisowym popisał się Krzysztof Gibek. Wypracowana 4-punktowa przewaga utrzymała się do końca.

W Lechii wystąpił były siatkarz KPS – Kamil Gutkowski.

Mecz KPS z Energą nie układał się po myśli siedlczan. Mimo że gospodarze turnieju przegrywali, to umieli jednak podnieść się i wygrać po tie-breaku. Ostatecznie wynik ten pozwolił podopiecznym Witolda Chwastyniaka zająć drugie miejsce w turnieju.

30 września KPS zainauguruje rozgrywki I ligi. Przeciwnikiem siedleckich siatkarzy będzie zwycięzca minionego turnieju – Lechia Tomaszów Mazowiecki.

09.09.17, 10:00 – Siedlce (hala ARMS)
Turniej: KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:16, 25:21, 25:19)
KPS: 5. Jakub Urbanowicz, 8. Krzysztof Gibek, 12. Karol Szczygielski, 15. Kamil Szaniawski, 16. Adam Sobolewski, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 11. Jakub Gontarewicz, 13. Michał Kądzioła, 14. Mateusz Ogrodniczuk