wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Trzy punkty jadą do Chorzowa. Pogoń coraz niżej w tabeli (fotogaleria)

W meczu 10 kolejki Nice 1 Ligi siedlecka Pogoń przegrała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 1:3.

W składzie Pogoni zaszły trzy zmiany. W obronie zagrał Mateusz Żytko, który powrócił do jedenastki po pauzie za czerwoną kartkę. Doświadczony defensor zajął miejsce Jakuba Szreka, którego zabrakło w kadrze. Na prawym skrzydle Adam Łopatko wystawił Dawida Polkowskiego za Michała Bajdura, a w środku pola miejsce kontuzjowanego Miroslava Pastvy zajął Łukasz Jegliński.

W 11 minucie goście mieli doskonałą sytuację na strzelenie gola. Po dośrodkowaniu Artura Balickiego z bocznego sektora boiska główkował Mello i Rafał Misztal z trudem sparował futbolówkę na rzut rożny. Dwie minut później Miłosz Przybecki wpadł w pole karne i oddał strzał na bramkę, ale to uderzenie było zbyt słabe by zaskoczyć golkipera Pogoni. 19 minuta: Jarosław Ratajczak zacentrował w pole karne, a tam Dominik Kun uderzył głową tuż obok bramki. W 24 minucie Miłosz Przybecki uderzył z dystansu minimalnie nad spojeniem. W ostatniej akcji w pierwszej odsłonie Maciej Wichtowski główkował niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawida Polkowskiego.

Drugą połowę dobrze mogli rozpocząć biało-niebiescy, ale po główce Grzegorza Tomasiewicza piłka wylądowała na poprzeczce. Chwilę później gorąco zrobiło się w polu karnym Pogoni. Po błędzie defensywy Vilim Posinković wbiegł w pole karne, po czym oddał strzał i Rafał Misztal z trudem obronił to uderzenie. W 57 minucie Ruch wyszedł na prowadzenie. Vilim Posinković zagrał piłkę wzdłuż bramki, obrońcy Pogoni nie przecięli tego podania i Artur Balicki precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki strzelił gola na 1:0. W 66 minucie Michał Bajdur dośrodkował w szesnastkę do Macieja Wichtowskiego, a ten strzałem z pierwszej piłki minimalnie przestrzelił. Siedem minut później groźnie z rzutu wolnego uderzał Dariusz Zjawiński. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry podopieczni Adama Łopatki doprowadzili do remisu. Dawid Polkowski dośrodkował w pole karne, a tam wbiegający Jarosław Ratajczak mocnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Ruchu. W 88 minucie kolejnego gola dla Ruchu strzelił Bartosz Nowak, który popisał się ładnym strzałem z dystansu w dalszy róg. W doliczonym czasie meczu wynik ustalił Michał Walski, który uderzył do pustej bramki spotkanie zakończyło się wygraną gości 3:1.

W Pogoni zagrali Grzegorz Tomasiewicz i Damian Świerblewski, którzy w przeszłości byli zawodnikami Ruchu.

Następny ligowy mecz Pogoń rozegra na wyjeździe z GKS Tychy. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 września o godzinie 18.

24.09.17, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:3 (0:0)

Bramki: Jarosław Ratajczak 84 – Artur Balicki 57, Bartosz Nowak 88, Michał Walski 90+2

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 8. Daniel Chyła, 21. Łukasz Jegliński (60, 11. Michał Bajdur), 10. Grzegorz Tomasiewicz (84, 24. Damian Świerblewski), 29. Dominik Kun (64, 87. Adrian Paluchowski) – 9. Dariusz Zjawiński

Ruch: 1. Nikołaj Bankow – 24. Santiago Villafañe, 66. Miłosz Trojak, 7. Bojan Markovć, 3. Mateusz Hołownia – 16. Miłosz Przybecki, 8. Michał Walski, 17. Maciej Urbańczyk, 28. Mello (77, 4. Mateusz Zawal), 77. Vilim Posinković (81, 10. Bartosz Nowak) – 34. Artur Balicki (64, 15. Adam Setla)

Żółte kartki: Maciej Wichtowski 26, Mateusz Żytko 43, Daniel Chyła 60 – Miłosz Trojak 40, Adam Setla 65, Nikołaj Bankow 79, Michał Walski 90

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)