piątek, 14 czerwca 2024r.

Podtrzymać dobry bilans z Górnikiem. Spadkowicz na kursie Pogoni

Pogoń Siedlce w najbliższym meczu ligowym zmierzy się w Łęcznej z tamtejszym Górnikiem.

Pogoń w ostatniej kolejce pauzowała w lidze, ale rozegrała sparing z Wisłą Płock. Trener Bartosz Tarachulski mógł sprawdzić różne warianty gry, ponieważ w meczu z Górnikiem Łęczna w teamie z Siedlec zabraknie kilku zawodników. Na pewno nie zagra Dariusz Zjawiński, który musi pauzować za żółte kartki oraz Seiya Kitano, Miroslav Pastva i Krystian Stępniowski (wszyscy kontuzje). W kadrze zabraknie także miejsca dla 30-letniego Łukasza Jeglińskiego. Sztab szkoleniowy za to będzie mógł skorzystać z Cezarego Demianiuka, który został zgłoszony do rozgrywek Nice 1 Ligi.

Biało-niebiescy dobrze znają się z Dumą Lubelszczyzny, ponieważ nie raz mierzyli się w meczach kontrolnych lub pojedynkach ligowych. W spotkaniach o stawkę lepszy bilans mają siedlczanie, którzy 7 razy wygrali, 6 razy zremisowali i pięciokrotnie przegrywali.

Górnik to zespół, który spadł z ekstraklasy. Drużyna z Lubelszczyzny po 12 kolejkach zajmuje 10 miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Tomasza Kafarskiego w tym sezonie rozegrali 5 meczów domowych, w których: 3 razy wygrali, raz zremisowali i raz schodzili z boiska pokonani. Najlepszym strzelcem zielono-czarnych jest 19-letni Patryk Szysz (4 gole).

Zawodnikiem Górnika jest Robert Pisarczuk, który w przeszłości reprezentował barwy Pogoni.

SĘDZIA BUKOWCZAN

Arbitrem meczu Górnik – Pogoń będzie Dawid Bukowczan z Żywca. Rozjemca w bieżącym sezonie poprowadził już 4 mecze, w tym jeden z udziałem Pogoni. Wtedy to siedlczanie wygrali w Olsztynie z tamtejszym Stomilem 1:0. Bukowczan we wszystkich spotkaniach pokazał 28 żółtych kartek, 2 czerwone oraz podyktował jeden rzut karny.

Średnio: 5,6 żółtych kartek na mecz.
Średnio: 0,4 czerwonych kartek na mecz.
Średnio: 0,2 rzutów karnych na mecz.

STATYSTYKI

Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce

Miejsce w tabeli: 10-11
Wygrane mecze: 4-4
Przegrane mecze: 5-5
Strzelone bramki: 11-13
Stracone bramki: 15-18

Mecze Górnika w domu:

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 2:1
Górnik Łęczna – Stal Mielec 3:4
Górnik Łęczna – Bytovia Bytów 1:1
Górnik Łęczna – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0
Górnik Łęczna – GKS Tychy 1:0

Mecze Pogoni na wyjeździe:

GKS Katowice – Pogoń Siedlce 1:2
Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Siedlce 1:0
Stal Mielec – Pogoń Siedlce 2:3
Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce 4:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Siedlce 2:0
GKS Tychy – Pogoń Siedlce 2:3

PRZEWIDYWANY SKŁAD

Rafał Misztal – Jakub Szrek, Mateusz Żytko, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak – Michał Bajdur, Daniel Chyła, Piotr Mroziński, Grzegorz Tomasiewicz, Dominik Kun – Adrian Paluchowski

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. Demianiuk w 18-tce mieczowej. Odzywają się stare demony drużyny. Ciekawe, czy Cezary ustrzeli w tym sezonie przynajmniej jednego gola, albo zaliczy asystę. Wątpię.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;