Karny mecz w Siedlcach. Podział punktów w spotkaniu z GieKSą (multimedia)

W meczu 18 kolejki Nice 1 Ligi siedlecka Pogoń zremisowała na stadionie ROSRRiT z GKS Katowice 1:1.

Trener Bartosz Tarachulski dokonał kilku zmian w składzie po ostatnim spotkaniu z Rakowem. Do pierwszego składu wskoczyli: Paweł Garyga, Adrian Paluchowski oraz Mateusz Żytko. Ci zawodnicy zajęli miejsce: Arkadiusza Czarneckiego, Jarosława Ratajczaka oraz Michała Bajdura.

Pierwszy groźny strzał w meczu oddali przyjezdni. W 14 minucie na uderzenie zdecydował się Adrian Błąd i bardzo dobrą interwencją w bramce popisał się Rafał Misztal. W 17 minucie Adrian Paluchowski został sfaulowany w polu karnym przez Mateusza Mączyńskiego i sędzia odgwizdał jedenastkę. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Grzegorz Tomasiewicz, który pewnym strzałem na bramkę wyprowadził siedlczan na prowadzenie. 23 minuta: przejezdni próbowali doprowadzić do remisu, jednak uderzenie Wojciecha Kędziory bez problemów obronił golkiper Pogoni. Jedenaście minut później doskonałej sytuacji nie wykorzystał Adrian Frańczak. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony GieKSa wywalczyła rzut karny, który na gola zamienił Wojciech Kędziora.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków obu zespołów, które chciały jak najszybciej wyjść na prowadzenie. W 52 minucie strzała Mateusza Żytki poszybował minimalnie obok bramki strzeżonej przez Sebastiana Nowaka. W kolejnych minutach na boisku było dużo walki, jednak zabrakło sytuacji bramkowych. W 88 minucie groźny strzał Wojciecha Kędziory obronił Rafał Misztal.

Następny mecz ligowy biało-niebiescy rozegrają w Opolu z tamtejszą Odrą. Ten pojedynek odbędzie się w sobotę, 25 listopada o godzinie 13. Będzie to ostatnie spotkanie przed przerwą zimową.

18.11.17, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – GKS Katowice 1:1 (1:1)

Bramki: Grzegorz Tomasiewicz 18 (k) – Wojciech Kędziora 40 (k)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Damian Świerblewski (82, 27. Jakub Szrek), 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 7. Paweł Garyga (67, 11. Michał Bajdur), 23. Piotr Mroziński, 35. Dawid Polkowski, 10. Grzegorz Tomasiewicz (84, 20. Piotr Krawczyk), 9. Dariusz Zjawiński – 87. Adrian Paluchowski

GKS: 83. Sebastian Nowak – 33. Adrian Frańczak, 4. Lukas Klemenz, 2. Tomasz Midzierski, 8. Mateusz Mączyński – 11. Oktawian Skrzecz (46, 16. Paweł Mandrysz), 21. Rafał Kuliński, 35. Łukasz Zejdler, 24. Wojciech Kędziora, 20. Adrian Błąd (82, 10. Tomasz Foszmańczyk) – 17. Andreja Prokić (75, 14. Armin Ćerimagić)

Żółte kartki: Paweł Garyga 8, Grzegorz Tomasiewicz 40, Maciej Wichtowski 62, Rafał Misztal 73, Dariusz Zjawiński 83 – Mateusz Mączyński 17, Łukasz Zejdler 87

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)