Udany rewanż Astorii. Porażka w Bydgoszczy

Koszykarze SKK Siedlce w 28 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz 75:87.

Koszykarze z Siedlec w poprzedniej kolejce przegrali u siebie ze Śląskiem Wrocław (78:83). Po tej porażce szanse drużyny na uniknięcie gry w play-outach spadły praktycznie do zera. W sobotę rywalem SKK była Astoria Bydgoszcz, którą podopieczni Michała Spychały w pierwszej rundzie pokonali 85:79.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana (39:35). Dużą przewagę gospodarze mieli pod tablicami, dzięki czemu aż 18-krotnie w całym meczu ponawiali swoje akcje. Siedlczanie natomiast popełniali mało strat, dlatego wynik oscylował wokół remisu. Do przerwy w szeregach SKK najskuteczniejszy był Karol Obarek, autor 11 punktów.

Kulminacyjnym momentem spotkania była trzecia kwarta. Koszykarze z Bydgoszczy zdobyli w niej 11 punktów z rzędu i mocno odjechali siedlczanom. Podopieczni Spychały starali się odrobić straty, jednak Astoria była bardzo dobrze dysponowana. Gospodarze nie mieli jednego lidera, a ciężar zdobywania punktów rozłożył się na siedmiu zawodników.

W zespole z Siedlec najskuteczniejsi okazali się Paweł Lewandowski oraz Obarek, którzy w przeszłości reprezentowali Astorię.

PLANY SKK

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością z Polfarmeksem Kutno. Początek meczu w sobotę o godz 19:30.

03.03.18, 17:00 – Bydgoszcz
I liga: Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce 87:75 (27:22, 12:13, 29:17, 19:23)

Astoria: 11. Bartosz Pochocki 18, 21. Paweł Śpica 17, 0. Patryk Gospodarek 13, 15. Mateusz Fatz 11, 55. Łukasz Frąckiewicz 10, 4. Dorian Szyttenholm 8, 92. Adrian Barszczyk 6, 2. Bogdan Kornijec 3, 3. Kacper Przybylski 1, 19. Mateusz Bierwagen

SKK: 16. Paweł Lewandowski 18, 5. Karol Obarek 15, 15. Kamil Czosnowski 12, 8. Rafał Król 12, 24. Bartosz Wróbel 8, 7. Mateusz Migała 5, 33. Rafał Rajewicz 2, 22. Rafał Stefanik 2, 10. Dawid Kołodziński 1, 6. Marcin Nędzi