piątek, 3 maja 2024r.

Czas zacząć wygrywać na własnym stadionie. Stal Mielec kolejnym rywalem

W meczu 22 kolejki Nice 1 Ligi siedlecka Pogoń zmierzy się na własnym stadionie ze Stalą Mielec.

Bilans meczów ze Stalą jest imponujący. W 5 pojedynkach siedlczanie wygrali aż 4 spotkania, a jedno spotkanie zakończyło się remisem.

Trener Dariusz Banasik ma duży ból głowy jak ustawić Pogoń w meczu ze Stalą, aby zespół w końcu zaczął punktować i zdobywać bramki. W kadrze na pewno zabraknie Adriana Paluchowskiego, który w ostatnim spotkaniu z Wigrami dostał czerwoną kartkę i musi pauzować przez dwa mecze oraz kontuzjowanego Michała Bajdura. W pierwszym meczu w Mielcu team z Siedlec mimo, że przegrywał 0:2 to podniósł się i wygrał 3:2. W tym spotkaniu dwa gole strzelił Dariusz Zjawiński.

Zespół z Mielca z dorobkiem 34 punktów zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli. Były mistrz Polski przed sezonem był wymieniany w gronie zespołów, które powalczą o awans do Lotto Ekstraklasy. W zimowym oknie transferowym klub dokonał kilku ciekawych transferów. Do zespołu dołączyli m.in. Jakub Arak, Bartosz Nowak czy Martin Dobrotka. Po przerwie zimowej podopieczni Zbigniewa Smółki rozegrali tylko jeden mecz, ponieważ pojedynek z Olimpią Grudziądz został odwołany. Najlepszym strzelcem Stali jest Dejan Đermanović, który ma na swoim koncie 6 trafień.

ROZJEMCA Z ŁODZI

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Paweł Pskit z Łodzi. Sędzia w tym sezonie poprowadził 12 meczów, w tym 2 z udziałem Pogoni. W tym czasie Pskit pokazał 56 żółtych kartek, 4 czerwone i podyktował 4 rzuty karne.

Średnio: 4,37 żółtych kartek na mecz.
Średnio: 0,33 czerwonych kartek na mecz.
Średnio: 0,33 rzutów karnych na mecz.