poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Siedlce bazą pobytową w czasie polskiego mundialu U-20?!

W 2019 roku Polska będzie gospodarzem drugiej największej imprezy piłkarskiej na świecie. Agencja Rozwoju Miasta czyni starania, aby futbolowe święto nie ominęło Siedlec.

Mundialito jest rozgrywane co dwa lata. W mistrzostwach bierze udział 24 drużyny z całego świata (gospodarze, 5 z Europy, po 4 z Ameryki Południowej, Ameryki Północnej i Środkowej, Afryki i Azji oraz 2 z Oceanii). W marcu poinformowano wszem i wobec, że gospodarzem siódmej edycji w aktualnej formule będzie Polska. Mecze będą rozgrywane w Bydgoszczy, Gdyni, Lubinie, Lublinie, Łodzi oraz Tychach. Być może do wymienionej szóstki dojdą kolejne miasta-gospodarze.

24 reprezentacje będą potrzebować baz, w których będą mieszkać i trenować w trakcie FIFA U-20 World Cup. Poważnym kandydatem w walce o goszczenie uczestników z różnych zakątków świata będą Siedlce!

Agencja Rozwoju Miasta złoży wniosek do PZPN o stworzenie jednej z 24 baz pobytowych w Siedlcach. Ostateczna decyzja należy najpierw do władz polskiego futbolu, a następnie do reprezentacji, które zakwalifikują się na mini-mundial. Najwyższa jakość infrastruktury w naszym mieście połączona z dobrą lokalizacją daje realne nadzieje na sukces, jakim bez wątpienia byłby status bazy pobytowej w trakcie Mundialito.

Mistrzostwa świata U-20 w Polsce będą trwać od 24 lub 25 maja do 15 lub 16 czerwca.

 

źródło: własne; foto: ARMS

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;