Lider zostaje w Siedlcach. Mławianka odprawiona (fotogaleria)

Rezerwy siedleckiej Pogoni po dobrym meczu pokonały na własnym boisku Mławiankę Mława 4:0.

Drugi zespół Pogoni do meczu z Mławianką przystąpił wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny. W wyjściowej jedenastce znalazło się dziesięciu piłkarzy z szerokiej kadry pierwszego zespołu.

Już w 4 minucie przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie. Marcin Tomczak dośrodkował w pole karne, tam niefortunnie piłkę łapał Przemysław Frąckowiak, jednak na szczęście biało-niebieskich futbolówka przeleciała obok słupka. Kilka minut później Piotr Karłowicz będąc naciskany przez obrońcę uderzył minimalnie niecelnie. Siedlczanie pierwszą groźną sytuację stworzyli w 34 minucie, kiedy to Paweł Garyga zacentrował z rzutu rożnego w szesnastkę, tam Przemysław Rodak zgrał piłkę głową do Adriana Paluchowskiego, a napastnik Pogoni trafił z bliskiej odległości w poprzeczkę. 35 minuta: Łukasz Jegliński wyłożył futbolówkę Jakubowi Szrekowi, a obrońca technicznym uderzeniem trafił wprost w golkipera Mławianki. Następnie Dominik Kun główkował z ostrego kąta i Adrian Serowiec z trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Dwie minut przed końcem pierwszej odsłony podopieczni Marcina Tomaszewskiego wyszli na prowadzenie. Paweł Garyga zszedł do środka pola i strzałem po ziemi sprzed pola karnego pokonał bezradnego golkipera gości.

Już na początku drugiej połowy zespół z Mławy mógł doprowadzić do remisu, ale Michał Stryjewski po rajdzie lewą strona uderzył niecelnie. W 61 minucie Piotr Karłowicz minął wychodzącego Przemysława Frąckowiaka i miał przed sobą pustą bramkę, jednak na szczęście Pogoni sytuację wyjaśnił jeden z defensorów. Dwie minut później przyjezdni strzelili gola, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Macieja Rogalskiego. W 71 minucie było 2:0 dla biało-niebieskich, a na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Czarnecki, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Kilkadziesiąt sekund później Mateusz Żytko sfaulował we własnej „16” Piotra Melchinkiewicza i arbiter wskazał na wapno. Rzut karny wykonywany przez Marcina Tomczaka obronił jednak Przemysław Frąckowiak. 82 minuta: po zespołowej akcji Paweł Marchel zagrał do Dawida Polkowskiego, ten wyłożył futbolówkę Sebastianowi Krawczykowi, a obrońca rezerw Pogoni strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie MKP Pogoń. Wynik meczu w 89 minucie ustalił Dawid Polkowski, który wykorzystał dobre podanie Kuby Jóźwiaka.

PLANY POGONI II

Już w najbliższą środę rezerwy Pogoni w ramach Mazowieckiego Pucharu Polski zmierzą się z Polonią Warszawa. Następnie siedlczan czeka pauza w lidze. Kolejny mecz w rozgrywkach IV-ligi biało-niebiescy rozegrają w sobotę, 21 kwietnia w Siedlcach z Mazurem Gostynin.

08.04.18, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Mławianka Mława 4:0 (1:0)

Bramki: Paweł Garyga 43, Arkadiusz Czarnecki 71, Sebastian Krawczyk 82, Dawid Polkowski 89

W 73 minucie Marcin Tomczak (Mławianka) nie wykorzystał rzut karnego (Przemysław Frąckowiak obronił).

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 27. Jakub Szrek, 25. Arkadiusz Czarnecki, 14. Mateusz Żytko, 15. Paweł Łydkowski – 13. Dominik Kun (83, 11. Kuba Jóźwiak), 17. Przemysław Rodak, 21. Łukasz Jegliński (83, 8. Mateusz Omieciuch), 99. Dominik Barciak (46, 18. Dawid Polkowski), 10. Paweł Garyga (61, 5. Sebastian Krawczyk) – 9. Adrian Paluchowski (68, 7. Paweł Marchel)

Mławianka: 1. Adrian Serowiec – 15. Przemysław Radziszewski (68, 13. Piotr Melchinkiewicz), 14. Łukasz Wodzyński, 16. Arkadiusz Koprucki, 20. Grzegorz Naczas – 2. Szymon Masiak (81, 5. Nazar Litun), 8. Daniel Samluk, 9. Maciej Rogalski, 7. Michał Stryjewski (78, 10. Jakub Wróblewski), 17. Marcin Tomczak – 18. Piotr Karłowicz

Żółte kartki: Dominik Kun 60, Przemysław Rodak 78 – Łukasz Wodzyński 54

Sędzia: Maciej Pietrzyk (Warszawa)