czwartek, 13 czerwca 2024r.

Echa triumfu Pogoni w Chorzowie

Pogoń Siedlce po meczu w Chorzowie przeszła do historii, ponieważ Ruch tak wysoko na własnym stadionie nigdy nie przegrał. W internecie pojawiło się dużo komentarzy dotyczących tego pojedynku.

Najwięcej wpisów pojawiło się na Twitterze. Przedstawiamy niektóre z nich:

 

 

 

WYPOWIEDZI ZAWODNIKÓW

Adrian Paluchowski (Pogoń): Fajnie, że wygraliśmy. Dobrze weszliśmy w mecz i kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Nikt z nas nie spodziewał się zwycięstwa w takim rozmiarze. Przyjechaliśmy po zwycięstwo, które dodatkowo cieszy przy tylu kibicach. Żałuję sytuacji z pierwszej połowy, ponieważ powinienem ją lepiej wykończyć. Nie możemy się rozprężyć po wygranej 6:0 na Ruchu. Przez parę dni będzie hurraoptymizm, ale za tydzień czeka nas trudny mecz z GKS Tychy, który wiosną jeszcze nie przegrał. Postaramy się o serię i zwycięstwo u siebie. Musimy być podwójnie zmotywowani, aby wysoka wygrana z Ruchem nas nie uśpiła.

Grzegorz Tomasiewicz (Pogoń): Dla nas to niespotykana sytuacja. Rzadko wygrywa się 6:0 na wyjeździe. Wychodząc na drugą połowę byliśmy pewni swego, ale nie spodziewaliśmy się, że zdobędziemy sześć bramek. Gdyby ktoś mi powiedział, że wygramy tak wysoko to nie uwierzyłbym. Spędziłem w Chorzowie dwa fajne lata, w czasie których dużo się nauczyłem. Przesadne celebrowanie bramki nie miało sensu. To był dla nas mecz za sześć punktów. Można powiedzieć, że zdegradowaliśmy Ruch do II ligi, a dodatkowo odskoczyliśmy drużynom z dołu tabeli.

Maciej Urbańczyk (Ruch): Jest nam bardzo wstyd, bo zagraliśmy fatalny mecz. Nic pozostaje mi nic innego, jak przeprosić wszystkich kibiców, którzy dzisiaj przyszli. Ciężko coś powiedzieć po takim meczu… Nie mamy innego wyjścia, tylko musimy się pozbierać, bo za parę dni mamy kolejne spotkanie. Trzeba się zrewanżować i lepiej wypaść. Musimy zapomnieć o tym meczu i jak najszybciej wrócić na ścieżkę zwycięstw. Mam nadzieję, że we wtorek w Olsztynie wyjdzie zupełnie inna drużyna i zdobędziemy trzy punkty.

WIDEO Z CHORZOWA

SZÓSTKA W LOTTO

 

źródło: MKP Pogoń Siedlce /  Niebiescy.pl / Twitter.com / Youtube.com; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

7 odpowiedzi

    1. Bo jednak Ruch to zespół bardziej utytułowany i wciąż bardziej medialny. 13-krotny mistrz Polski, jedna z czołowych drużyn polskiej kopanej. Obecnie w kryzysie. Tak jak Widzew – zaliczył upadek i się odradza i o Widzewie piszą nawet zagraniczne media o frekwencji na stadionie w III lidze na 17 tysięcy osób i rekordzie Polski w zakupionych karnetach. Dzięki temu zwycięstwu i o Pogoni zrobiło się głośno. Trzymam kciuki za Pogoń i mam nadzieję na spokojne utrzymanie i sprawienie jeszcze wielu niespodzianek. A do kibiców z F3 – ilu was było w Chorzowie? Jeździjcie sobie lepiej na tą waszą legiunię, bo i tak nikt was poważnie nie traktuje w Polsce. Pozdrawiam normalnych kibiców Pogoni i Widzewa w Siedlcach

  1. Ja na Legii nigdy nie byłem i się nie wybieram ale jak czytam te płacze „Widzewiaków” to robi mi się niedobrze. Trzymajcie sobie te swoje karnety na Widzew i sobie tam jeźdzcie bo na Pogoń to nie chodzie bo tu podobno Legia. Dajcie mi zwykłemu kibicowi Pogoni Siedlce spokój i nie róbcie tu zamętu ba ja nie widzę tu wpisów żadnych Legionistów. Jedne Barwy Jeden Klub tylko Pogoń to mój Klub.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;