niedziela, 23 czerwca 2024r.

Carolina zadba o zdrowie Pogonistów

Pogoń Siedlce związała się umową z Carolina Medical Center, liderem w ortopedii i medycynie sportowej.

Na czym będzie polegać współpraca Pogoni z Caroliną? – Wspólnie z doktorem Tomaszem Szymańskim w oparciu o zasoby Carolina Medical Center będziemy opiekować się całym klubem. Nie tylko w zakresie doraźnej pomocy, kiedy pojawią się problemy, urazy, czy nawet konieczna będzie operacja, ale chcemy też robić to, co najlepsze kluby na świecie, czyli redukować liczbę urazów dzięki prewencji. Zamierzamy korzystać z centrum biomechanicznego, żeby poznać mocne i słabe cechy poszczególnych zawodników. Współpraca z trenerami i fizjoterapeutami ma doprowadzić do stworzenia zespołu, który będzie pomagał piłkarzom grać lepiej – powiedziała doktor Urszula Zdanowicz.

Carolina Medical Center może pochwalić się bogatym doświadczeniem w zakresie medycyny sportowej. – Posiadamy certyfikat FIFA Medical Clinic of Excellence, współpracujemy z różnymi związkami sportowymi i klubami, więc nasza obecność w sporcie trwa od dawna. Jeżeli chodzi o mnie to jestem związana ze sportem od wielu lat. W Carolinie jestem od 17 lat. Przez długi czas byłam członkiem zarządu Komisji Medycznej PZPN, zasiadałam w Komisji Medycznej Polskiego Związku Pływackiego, współpracowałam z PKOl, byłam lekarzem klubowym. W 2008 roku uzyskałam tytuł licencjonowanego lekarza klubowego – przybliżyła swoje dokonania doktor Zdanowicz.

Główna siedziba Caroliny mieści się w Warszawie. Piłkarze Pogoni w razie problemów w ciągu 24 godzin będą przebadani przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń. – Chcemy, żeby wszyscy zawodnicy Pogoni mieli ubezpieczenie medyczne. O doborze odpowiedniego leczenia nie mogą decydować oszczędności. Carolina ma zapewnić najlepszy możliwy poziom opieki medycznej. Także przy kontraktowaniu nowych zawodników, których należy gruntownie przebadać i nie kupować kota w worku. Na świecie sztaby medyczne liczą 20-parę osób i to się opłaca. Cieszę się na współpracę z Pogonią i mam nadzieję, że będzie ona długofalowa – zakończyła doktor Zdanowicz.

 

źródło i foto: MKP Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;