sobota, 20 lipca 2024r.

Baraże o I ligę zgodnie z planem. Pogoń zawalczy o byt z Garbarnią

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencje trzem zagrożonym klubom. Oznacza to, że baraże pomiędzy Pogonią Siedlce a Garbarnią Kraków dojdą do skutku.

Na posiedzeniu Komisja rozpatrzyła odwołania Klubów I ligi od decyzji podjętych przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN w dniu 30 maja 2018 roku i podjęła następujące decyzje:

I. W stosunku do Klubu MKS Chojniczanka Chojnice – zmieniła decyzję w ten sposób, że nałożyła na Klub sankcję regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 7.500 zł zamiast pierwotnych 30.000 zł oraz uchyliła nadzór finansowy nałożony na Klub.

II. W stosunku do Klubu Wigry Suwałki SA – zmieniła decyzję w ten sposób, że przyznała Klubowi licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019 oraz nałożyła na Klub sankcję regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 5.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

III. W stosunku do Klubu Drutex Bytovia Bytów –  zmieniła decyzję w ten sposób, że przyznała Klubowi licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019 z nadzorem finansowym w celu monitorowania bieżącej sytuacji finansowej Klubu.

IV. W stosunku do Klubu Stomil Olsztyn – zmieniła decyzję w ten sposób, że przyznała Klubowi licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019 oraz nałożyła na Klub sankcję regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 25.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

V. W stosunku do Klubu Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji – postanowiła utrzymać w mocy decyzję o nieprzyznaniu Klubowi licencji na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019.

Powyższe decyzje są ostateczne.

W związku z podjętymi decyzjami Polski Związek Piłki Nożnej, informuje iż baraż o udział w rozgrywkach I ligi pomiędzy drużynami Garbarnia Kraków i Pogoń Siedlce, zostanie rozegrany zgodnie z pierwotnie zaplanowanym terminie.

 

źródło: własne / PZPN; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

8 odpowiedzi

 1. Będzie jakaś transmisja w Polszmacie czy jak to bywało w tym sezonie nie zobaczymy Pogoni na tej stacji ?

  1. Wątpię, żeby z takim nastawieniem siedleckich działaczy polsat pokazał baraże.

  2. A co tu pokazywać w TV? Zjawinskiego spacerowicza i trenera imbecyla? Do tego na piachu nie murawie? No proszę litości.

 2. Ch….. j z transmisją albo 1 Liga albo kompromitacja to jest teraz najważniejsze.

 3. Pisałem jesienią, że będzie dużo gorzej niż się wszystkim wydaje, a jeżeli Pogoń nie spadnie to tylko przez jeszcze gorszą postawę tych klubów „na dole”. Sprawdziło się, oczywiście wtedy byłem mocno zminusowany(wisi mi to) a dzisiaj uważam, że Pogoń się utrzyma, bo Garbarnia jest jeszcze słabsza niż klub z Siedlec. Klub bez dobrych działaczy i bez dobrego trenera. Jakie doświadczenie w zarządzaniu klubem piłkarskim ma obecny Prezes ? Dodatkowo człowiek z żadnym pojęciem o piłce. A jak pomyślę o tych v-ce Prezesach którzy……zresztą nie będę już nic pisał bo i po co. Kiście się dalej w tym swoim sosie, który dodatkowo miesza Prezes OZPN, ten sam od lat jak przywódca Korei Północnej

  1. Nic dziwnego, że zminusowali. Jeśli idzie średnio, nie tragicznie, a ktoś pisze i wybrzydza, że jest źle, to naturalnym odruchem jest mówienie „nie” takiemu pesymiście.

   Prezesi nie grają w barażach. Grają piłkarze, a Ci radzili sobie bardzo dobrze, przynajmniej w II lidze. Garść statystyk:
   Z ostatnich 13 meczy w II lidze Garbarnia wygrała aż 10 (Pogoń zaledwie 3). Trzy zremisowała. Ostatnio przegrała 30 marca w Koszalinie. Ostatnia porażka u siebie: 24 marca z ROW Rybnik.

   Na szczęście statystyki też nie grają w barażach. Grają piłkarze.

  1. Tak wyjazd jest organizowany na własną rękę z racji chęci grilla lub grzybobrania na krakowskich Błoniach kiboli Cracovii jedziemy incognito…
   Mocno LEGIA

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;