Medale w różnych odcieniach. Zdobycze naszych sztangistów w akademickich mistrzostwach

16 czerwca czworo studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach walczyło w Częstochowie o medale mistrzostw Polski AZS w podnoszeniu ciężarów.

16 czerwca na obiektach sportowych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie rozegrane zostały mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów. Siedlce i nasz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny reprezentowała „czwórka” sztangistów trenujących na co dzień w WLKS Siedlce-Nowe Iganie i SKS Feniks Siedlce.

Kategorię 58 kg zdominowała Agata Rok (Feniks), triumfując w rwaniu – 74 kg, podrzucie – 94 kg i w całym dwuboju – 168 kg. Wyliczone punkty w klasyfikacji Sinclaira (233,05 pkt) pozwoliły nowej mistrzyni Polski uplasować się na wysokiej drugiej pozycji.

Stopień niżej na podium zameldował się Mateusz Kaszuba (Feniks) rywalizujący w kat. 94 kg. Sztangista trenowany przez Marcina Dołęgę przegrał jedynie z Szymonem Sówką (Impuls Warszawa), którego przed tygodniem pokonał w walce walkę o brązowy medal mistrzostw Polski U-23. Wynik Kaszuby to 297 kg w dwuboju (131+166).

Medal z brązowego kruszcu wywalczyła w kat. 75 kg Angelika Bednarz. Zawodniczka na co dzień reprezentująca barwy WLKS uzyskała 137 kg w dwuboju (64+73).

Najmniej szczęścia miał Dominik Przęczak. W kat. +105 kg uplasował się na piątym miejscu (250 kg w dwuboju; 110+140).

źródło: własne / PZPC; foto: czestochowskie24.pl