poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Pierwszy wywiad Dariusza Banasika po odejściu. Nie brakuje nawiązań do Pogoni

Banasik odchodzi z MKP Pogoń

Dariusz Banasik udzielił pierwszego wywiadu po odejściu z Pogoni Siedlce. Nowy trener Radomiaka Radom poruszył kilka tematów związanych z siedleckim zespołem.

Dariusz Banasik udzielił wywiadu dziennikarzowi Szymonowi Janczykowi, który ukazał się na portalu cozadzien.pl.

Na początku rozmowy były trener Pogoni odniósł się do okoliczności, w jakich objął zespół z Radomia. Wokół tego tematu było wiele kontrowersji.

Szymon Janczyk: Pana przygoda z Radomiakiem rozpoczęła się z delikatnym falstartem. Nieoficjalnie wiadome było, że pan przyjdzie, potem nagle okazało się, że jednak nie, konferencję odwołano i… jednak pan jest. Obawialiśmy się, że przeżyjemy deja vu z Legionowa, gdzie już pana ogłoszono i trzeba było się z tego wycofać.

Dariusz Banasik: Z mojej perspektywy nie do końca tak to wyglądało. Powiem szczerze: rozmowy trwały, pracowałem jeszcze w innym klubie i do końca swojego kontraktu nie chciałem podejmować decyzji. Z Radomiakiem rozmawialiśmy zresztą już wcześniej, nawet w tamtym roku. Znamy się z właścicielami klubu i to mnie skłaniało do tego, żeby tu pracować. To nie było tak, że decyzje były podjęte. Jeśli coś nie jest podpisane, to nie można być pewnym do końca, zarówno w przypadku piłkarzy, jak i trenerów. Decyzje zapadły po zakończeniu sezonu. Ja też miałem swoje rozważania, traktuję wszystko bardzo profesjonalnie, pewne rzeczy mi się nie powiodły w ostatnim roku i zastanawiałem się, czy podejmować nowe wyzwanie. Stwierdziłem, że jest to bardzo dobry zespół i klub i taka oferta może się zbyt szybko ponownie nie pojawić, dlatego też nie wahałem się i jestem tutaj, gdzie jestem.

Słowa te są sprzeczne z tym, co były trener siedlczan, mówił po konferencji prasowej po rewanżowym starciu barażowym z Garbarnią Kraków. Wówczas Banasik zapytany o ewentualną pracę w Radomiaku powiedział, że nie ma takiej możliwości, żeby w trakcie pracy w jednym klubie, podjął rozmowy z innym pracodawcą. Jak widać niespełna 45-letni szkoleniowiec minął się z prawdą podczas konferencji, gdyż we wspomnianym wywiadzie, sam przyznał, że rozmowy z ekipą z Radomia zostały podjęte.

W dalszej części wywiadu wystąpiły inne wątki związane z Pogonią. Banasik powiedział, że raczej nie zalicza biało-niebieskich jako jednego z kandydatów do awansu. Ponadto zapewnił, że nie chce transferu żadnego zawodnika z Pogoni do Radomiaka.

Cały wywiad z Dariuszem Banasikiem

 

źródło: cozadzien.pl; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. Znowu oszukuje to krętacz na szczęście już Wfisty nie ma w Siedlcach i niech tu nie przyjeżdża kanalia

  2. „Minął się z prawdą”….Szkoda Bartek ze po męsku tego nie napisałeś.Poprawnosc polityczna nie zawsze jest dobra.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;