poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Menedżerska karuzela. Z Pogoni nie płyną duże pieniądze dla pośredników transakcyjnych

PZPN opublikował raport, w którym można zobaczyć, ile poszczególne kluby płaciły menedżerom. Pogoń jest jednym z zespołów, który wydał najmniej na ten cel.

Nie od dziś wiadomo, że menedżerowie napędzają rynek transferowy i przy praktycznie każdym transferze pobierają duże pieniądze. PZPN opublikował raport, w którym ujawnił, ile poszczególne kluby z Ekstraklasy, I oraz II ligi wydały na wynagrodzenia dla pośredników transakcyjnych w okresie od 1 kwietnia 2017 do 31 marca 2018 roku.

Wspomniany okres obejmuje dwa okienka transferowe. W ich czasie Pogoń należała do pierwszoligowych klubów. Z przedstawionych danych wynika, że menedżerowi nie mogą liczyć na duży zarobek przy okazji transferów w Pogoni. Siedlecki klub wydał na ten cel 8 610 złotych. Spośród dostępnych danych wynika, iż tylko Wigry Suwałki spośród zespołów z I ligi wydały mniej. Natomiast najwięcej, gdyż aż prawie pół miliona złotych, wydał Ruch Chorzów.

Pełne zestawienie wynagrodzeń dla pośredników transakcyjnych w okresie od 1 kwietnia 2017 do 31 marca 2018 roku.

 

źródło: własne; PZPN; foto: Maciej Sztajnert

 

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Pierdu pierdu, dane oficjalne niewiele mają wspólnego z tym jak naprawdę funkcjonuje rynek menadżersko transferowy. Dotyczy to wszystkich klubów w polskiej piłce.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;