sobota, 20 lipca 2024r.

Starcie gigantów w Łodzi. Pogoniści rzucą wyzwanie mistrzom Polski

W niedzielę na stadionie Widzewa w Łodzi dojdzie do meczu na szczycie Ekstraligi, w którym Budowlani SA podejmą Awentę MKS Pogoń Siedlce.

Pogoniści jako jedyni w całej stawce mogą pochwalić się tym, że nie znają smaku porażki.  Do poprzedniej kolejki mianem niepokonanych szczycili się również łodzianie, jednak ponieśli minimalną porażkę w Sopocie. Ten wynik w połączeniu z efektownym zwycięstwem siedlczan z Lechią sprawił, że sytuacja na szczycie tabeli zrównoważyła się.

Obie drużyny należy uznać za dominatorów polskiego rugby. Pogoni daleko jednak do osiągnięć Budowlanych SA. Na koncie klubu z włókienniczego miasta jest siedem tytułów mistrza Polski (w tym dwa w latach 2016-17) oraz dziewięć wicemistrzostw. W ostatnich sezonach łodzianie wygrywali z ekstraligową konkurencją jak leci. Pogoń była w wąskim gronie drużyn, które potrafiły rzucić wyzwanie łodzianom.

W trwającym sezonie Pogoń wygrała 10 spotkań. Doliczając osiągi z poprzedniej kampanii liczba meczów bez porażki wynosi 14. Czy w Łodzi uda się dobić do 15, a co za tym idzie wskoczyć na fotel lidera Ekstraligi?

Mecz Budowlani SA – Pogoń zostanie rozegrany 23 września. Początek o 15:00.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;