SKK Siedlce idzie za ciosem. Wygrywa turniej Mazovia Cup (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w finale turnieju Mazovia Cup pokonali Znicz Basket Pruszków 88:83.

W sobotnim półfinale podopieczni Michała Spychały pokonali Księżaka Łowicz 86:62 i pewnie zameldowali się w finale turnieju Mazovia Cup. Rywalem SKK był gospodarz Znicz Basket Pruszków, który wygrał z Żubrami Białystok.

W pierwszej połowie siedlczanie grali znakomicie. Prezentowali wysoką skuteczność rzutów z gry, w efekcie czego rzucili do przerwy aż 51 punktów. W drugiej połowie drużyna z Pruszkowa ruszyła do ataku. Po trzech kwartach prowadzenie SKK było jeszcze wysokie, jednak w czwartej odsłonie przewaga wyraźnie stopniała.

Koszykarze Spychały byli lepsi od rywali w zbiórkach, asystach oraz popełnili mniej strat. Siedlczanie trafili aż 15 rzutów z dystansu, a cztery z nich były autorstwa kapitana Rafała Sobiło.

Start I ligi zaplanowany jest na 29 września. Z powodu remontu hali przy ul. Prusa 6, siedlczanie zaczną rozgrywki dopiero od drugiej kolejki (6 października).