sobota, 13 lipca 2024r.

Pojedynek spadkowiczów na stadionie w Siedlcach

Piłkarze Pogoni Siedlce w meczu 13 kolejki II ligi zagrają na stadionie ROSRRiT w Siedlcach z Górnikiem Łęczna.

Pogoń do meczu przystąpi pod wodzą nowego szkoleniowca – Marcina Prasoła. Trener miał zaledwie kilka dni, żeby poznać zespół. W meczu na pewno nie zagrają: Tomasz Margol oraz Mateusz Bochnak, którzy muszą pauzować za żółte kartki. Nie wystąpi także kontuzjowany Sebastian Pociecha. Do kadry powróci natomiast Damian Mosiejko, który rozpoczął treningi z zespołem po urazie.

Trenerem Górnika Łęczna jest dobrze znany siedleckiej publiczności Rafał Wójcik. Pod jego wodzą team z Lubelszczyzny w 12 meczach zgromadził 19 punktów i zajmuje 6 miejsce w ligowej tabeli. W ekipie zielono-czarnych występuje kilku zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Pogoni. Są to: Dawid Dzięgielewski, Robert Pisarczuk oraz Krystian Wójcik. W kadrze Górnika na spotkanie z teamem z Siedlec zabraknie dwóch zawodników pauzujących za cztery żółte kartki: Tomasza Tymosiaka oraz Mohameda Essama.

SĘDZIA URBAN

Arbitrem sobotniego spotkania będzie wychowanek Pogoni – Piotr Urban. Rozjemca poprowadził już w tym sezonie jeden pojedynek z udziałem siedlczan. Wtedy to biało-niebiescy pokonali Stal Mielec 2:1.

STATYSTYKI

Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna

Miejsce w tabeli: 17-6
Wygrane mecze: 25
Przegrane mecze: 7-3
Strzelone bramki: 13-21
Stracone bramki: 21-19

Mecze Pogoni w domu:

Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów 0:0
Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 0:1
Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 0:3
Pogoń Siedlce – Gryf Wejherowo 7:2
Pogoń Siedlce – Resovia 1:3
Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 0:1

Mecze Górnika na wyjeździe:

Gryf Wejherowo – Górnik Łęczna 2:2
ROW 1964 Rybnik – Górnik Łęczna 1:2
Resovia – Górnik Łęczna 2:2
Elana Toruń – Górnik Łęczna 2:0
Widzew Łódź – Górnik Łęczna 3:0
Błękitni Stargard – Górnik Łęczna 0:2

PRZEWIDYWANY SKŁAD

Rafał Misztal – Adam Pazio, Maciej Wichtowski, Szymon Przystalski, Adam Mójta – Sebastian Krawczyk, Damian Mosiejko, Bartosz Wiktoruk, Michał Wrzesiński – Kamil Walków, Adrian Paluchowski

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

 1. Na meczu pokażmy wszyscy nasze wsparcie dla Pana Prezesa Materskiego i Pana wiceprezesa Chromińskiego. Tak wiele zrobili i ciągle robią dla naszego klubu. Pracują za darmo. Codziennie szukają sponsorów. Znajdują nowych trenerów i piłkarzy, dają im godziwe wynagrodzenie, prawie z własnych kieszeni wyciągają, nie ich wina że ci im się nie odwdzięczają. Mam nadzieję, że wszyscy razem z F3 krzykniemy kilka razy ANDRZEJ MATERSKI, ANDRZEJ MATERSKI. A reszta skwituje to brawami.
  Na podobne miłe gesty zasługuje też niewątpliwie nasz 2 trener Krzysztof Pawlusiewicz. Społecznie od wielu lat asystuje głównym szkoleniowcom. Prowadzi treningi, bardzo emocjonalnie reaguje, to jego głos zazwyczaj słyszymy podczas meczów. Bardzo intensywnie uczy się, by mieć papiery na prowadzenie samodzielne drużyny. Nigdy na nikogo nie doniósł.
  Wznieśmy się ponad naszą małostkowość i pokażmy, że doceniamy herozim ww. Panów. Dziękujemy!

  1. W mojej opinii nikt nikomu nie broni zostać członkiem klubu wejsc do Zarządu zostać prezesem wybrać kierownika a nie trenera . To tak w woli ścisłości bo 2 jest trener Kłusek . SPONSORA TEZ PROSTO POZYSKAC ZWŁASZCZA STRATEGICZNEGO a najłatwiej to krytykować.
   Proponuję zrobić składkę pieniezna kibiców by ratować klub i wrócić do 1 ligi .

   1. jaka skladke chlopie malo myslisz ze kasy jest? jak sie zarzad nie wywiazuje z zadan to niech sobie obetna a dadza innym , jak grajki maja za duzo to za taka gre niech ukryca im na chwile i zaczna grac.. proste i logiczne

    1. Dorian zgadzam sie z Tobą w stu procentach. Zarzad musi odejść w całości a nie tylko roszady na stanowiskach bo z takich „zmian” to sie cała „piłkarska polska” śmieje…

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;