poniedziałek, 15 lipca 2024r.

700 dni Pazia, kibic Dziubek i koncert Leândro. Echa derbowego starcia (wideo)

Za nami derbowe starcie Pogoni Siedlce z Radomiakiem Radom. Jakie są pomeczowe echa tego pojedynku?

Derbowe spotkanie Radomiaka z Pogonią było pełne podtekstów. W barwach ekipy z Radomia zagrali byli Pogoniści: Meik KarwotMichał Grudniewski oraz Rafał Makowski, z kolei w drużynie z Siedlec zagrali zawodnicy z przeszłością w Radomiaku: Dariusz Brągiel oraz Maciej Wichtowski. Ponadto na ławce trenerskiej Radomiaka zasiadł były szkoleniowiec Pogoni Dariusz Banasik.

BOHATER Z BRAZYLII

Z derbów zwycięsko wyszedł Radomiak. Bohaterem spotkania został Leândro, który strzelił dwa gole oraz zanotował asystę. Dla Brazylijczyka były to gole numer 88 i 89 w meczach ligowych dla klubu z Radomia. Statystyka Leândro jest imponujący, gdyż było to jego 199 spotkanie w lidze.

700 DNI OCZEKIWANIA

Jedną z bramek dla Pogoni zdobył Adam Pazio. Dla bocznego obrońcy było to pierwsze trafienie w barwach siedleckiego klubu. Ogólnie Pazio na gola musiał czekać 700 dni. Ostatnio trafił do siatki w barwach Ruchu Chorzów. Miało to miejsce 19 listopada 2016 roku w wygranym 4:0 starciu z Górnikiem Łęczna.

RADOMSKA NIEMOC

Pogoń przegrała z Radomiakiem i nie przełamała wyjazdowej niemocy z derbowym rywalem. Na wygraną w Radomiu siedlczanie czekają już 22 lata. W 1996 roku biało-niebiescy wygrali na stadionie Radomiaka 2:0, a jedną z bramek dla Pogonistów zdobył wówczas obecny kierownik klubu Krzysztof Pawlusiewicz.

ZNANE TWARZE

W Radomiu na trybunach zagościło kilka znanych twarzy. Wśród widowni znaleźli się m.in.: ekspert z Canal+Sport, prezes Radomiaka Sławomir Stempniewski, znany polski wokalista, rodowity radomianin Szymon Wydra, czy też była dziennikarka Canal+Sport Sonia Śledź. Ponadto nie zabrakło też aktualnych piłkarzy. Na trybunach zasiadł były piłkarz Pogoni Siedlce Adrian Dziubiński, który obecnie broni barw ligowego rywala siedlczan Stali Stalowa Wola.

TRENERSKI DWUGŁOS

Na pomeczowej konferencji mecz ocenili trenerzy obu ekip Dariusz Banasik oraz Marcin Prasoł:

 

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;