piątek, 22 września 2023r.

Pogoń II walczy o Puchar Polski. Na drodze Mazovia

Pogoń II walczy o Puchar Polski. Na drodze Mazovia

Rezerwy siedleckiej Pogoni w Mińsku Mazowieckim zmierzą się z Mazovią II. Będzie to finał okręgowego Pucharu Polski, którego stawką jest awans do edycji wojewódzkiej.

Dwójka Pogoni w rozgrywkach ligowych jest na 7 miejscu IV ligi i zgromadziła 19 punktów. Z kolei Mazovia II występuje w siedleckiej lidze okręgowej. Po dwunastu kolejkach jest na 9 miejscu i ma na swoim koncie 15 punktów. Nie jest to wyznacznik, bowiem pod nazwą Mazovia II kryje się jedynka – drużyna IV ligowa. Mazovia jest rywalem rezerw biało-niebieskich w IV lidze. W swoim dorobku ma 21 punktów i zajmuje miejsce tuż za podium.

W drodze do finału podopieczni Marcina Tomaszewskiego uporali się z Płomieniem Dębe Wielkie (1:1 k. 4-3), Podlasiem Sokołów Podlaski (4:1) i Orłem Unin (7:1). Mazovia II rozegrała o jeden mecz więcej eliminując: Tajfun Jartypory (9:0), MKS Małkinia (11:0), Hutnik Huta Czechy (5:4) i Naprzód Skórzec (4:0). Najlepszym strzelcem rozgrywek pucharowych jest zawodnik Mazovii II Daniel Żurawski, który w czterech meczach zdobył 12 bramek. Na trzecim miejscu jest Pogonista Dominik Barciak – 5 bramek.

Przez ostatnie lata nie rozgrywany był finał okręgowego Pucharu Polski. Ostatni miał miejsce 31 października 2015 roku. Wtedy Mazovia Mińsk Mazowiecki pokonała w Skórcu Naprzód 3:0. Dwa lata wcześniej triumfowała Pogoń II po zwycięstwie w Węgrowie nad Czarnymi 5:1.

Finał zaplanowano na środę 24 października o 15:00 w Mińsku Mazowieckim na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1.

 

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Podobno obydwa zespoły będą reprezentować OZPN Siedlce, na szczeblu Mazowsza w PP ?

Tylko zwycięzca.

Czyli Mazovia

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;