Porażka Pogoni w meczu o sześć punktów (fotogalerie)

Siedlecka Pogoń przegrała na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa 0:1.

Trener Marcin Prasoł po porażce w Radomiu dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty na placu gry pojawili się: Tomasz Margol oraz Piotr Marciniec. W kadrze zabrakło pauzującego za żółte kartki Szymona Przystalskiego.

Pogoń bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie. Już w 4 minucie po centrze Bartosz Wiktoruka futbolówkę w siatce umieścił Adrian Paluchowski, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej napastnika. Chwilę później bliski strzelenia pierwszego gola był Maciej Wichtowski. 9 minuta: golkiper gość popisał się bardzo dobrą interwencją po strzale Adama Pazia. W kolejnych minutach Skra zaczęła dochodzić do głosu. W 24 minucie Adrian Błaszkiewicz dośrodkował w pole karne, a tam dobrze ustawiony Krzysztof Napora główkował obok bramki. Cztery minuty później goście wyszli na prowadzenie. Damian Nowak uderzył z około 20 metrów, Rafał Misztal sparował futbolówkę przed siebie, a nabiegający Michał Kieca strzałem do pustej bramki dopełnił formalności.

W 52 minucie Adam Pazio zagrał do Matusza Bochnaka, ten oddał strzał z ostrego kąta, jednak na posterunku był Łukasz Krzczuk. W 60 minucie Adam Pazio nabił rękę Oktawiana Obuchowskigo w polu karnym i sędzia odgwizdał przewinienie. Chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Paluchowski. Siedem minut później golkiper Skry w instynktowny sposób obronił uderzenie głową Tomasza Margola. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zawodnik z Częstochowy główkował i piłka trafiła w słupek.

W najbliższy wtorek o godzinie 18:30 Pogoń zagra w pucharze z Chrobrym Głogów. Natomiast w sobotę, 3 listopada w Chorzowie siedlczanie zmierzą się z tamtejszym Ruchem.

27.10.18, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramka: Michał Kieca 28

W 61 minucie Adrian Paluchowski (Pogoń) nie wykorzystał rzut karnego (bramkarz obronił).

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 77. Adam Pazio (83, 7. Paweł Garyga), 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 11. Dariusz Brągiel (63, 9. Kamil Walków) – 17. Matusz Bochnak (83, 24. Sebastian Pociecha), 21. Piotr Marciniec (70, 23. Damian Mosiejko), 16. Bartosz Wiktoruk, 18. Andrzej Rybski, 6. Adam Mójta – 87. Adrian Paluchowski

Skra: 12. Łukasz Krzczuk – 20. Wojcich Jurek, 21. Adrian Błaszkiewicz, 8. Mariusz Holik, 24. Oktawian Obuchowski – 17. Krzysztof Napora (86, 11. Karol Tomczyk), 5. Kamil Zalewski (78, 25. Sławomir Ogłaza), 26. Adam Olejnik, 7. Piotr Nocoń, 28. Michał Kieca (89, 22. Maciej Buławski) – 9. Damian Nowak (48, 23. Dawid Niedbała)

Żółte kartki: Tomasz Margol 12, Rafał Misztal 43, Maciej Wichtowski 64, Damian Mosiejko 72 – Oktawian Obuchowski 60, Sławomir Ogłaza 88

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)