wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Brąz obroniony. Minimalne zwycięstwo z Lechią (fotogaleria)

Pogoniści obronili trzecie miejsce w Ekstralidze. Podopieczni Krzysztofa Folca w meczu o brąz wygrali 5:0 z Lechią Gdańsk.

Pogonistom o medale z brązu przyszło walczyć z Lechią Gdańsk, starą znajomą z zeszłorocznego „małego finału”.

O pierwszej połowie można napisać jedynie tyle, że się odbyła. Do przerwy było bowiem 0:0.

Kluczowa dla losów meczu okazała się akcja kilka chwil po wznowieniu gry po przerwie. Narek Manukjan otrzymał piłkę na lewym skrzydle i efektownym padem przyłożył. Lechiści uwierzyli w odrobienie strat po żółtej kartce dla Sergo Kwernadze. Pogoniści dzielnie się bronili. W końcówce gdańszczanie postawili wszystko na jedną kartę, jednak nie zdołali przebić siedleckiego muru.

Pogoń wygrała 5:0 i zdobyła trzeci medal w historii! Po raz drugi z rzędu brązowy.

ZŁOTO ZOSTAŁO W ŁODZI

Budowlani SA Łódź wygrali 38:16 z Ogniwem Sopot i obronili tytuł mistrzów Polski.

10.11.18, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Mecz o 3 miejsce Ekstraligi: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 5:0 (0:0)

Punkty: Narek Manukjan 5 (P)

Pogoń: 1. Tomasz Gołąb (74, 16. Paweł Tokarski), 2. Kostiantyn Guriłow (32, 17. Adrian Chróściel), 3. Paweł Grabski (74, 18. Dawid Rajewski), 4. Dawid Dybowski (67, 25. Wojciech Twarowski), 20. Marek Mirosz, 6. Paweł Antoszczuk, 7. Maciej Panasiuk, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Sergo Kwernadze (65, 23. Anton Szaszero), 11. Narek Manukjan, 12. Artem Kułyk, 13. Daniel Gdula, 14. Andrei Cebotari, 15. Przemysław Rajewski

Lechia (skład wyjściowy): 1. Rafał Witoszyński, 2. Grzegorz Buczek, 16. Sebastian Kacprzak, 5. Rafał Lademann, 19. Mateusz Pawłowski, 7. Marek Płonka, 6. Krzysztof Smoliński, 8. Radosław Dabkiewicz, 9. Paweł Boczulak, 10. Miłosz Popławski, 13. Dawid Wesołowski, 12. Vincent Kay Minkiewicz, 24. Robert Kwiatkowski, 15. Kewin Bracik

Sędzia: Łukasz Jasiński

Żółte kartki: Sergio Kwernadze 55, Dawid Rajewski 80