Rzuty karne kluczem do zwycięstwa Pogoni (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń odniosła upragnione zwycięstwo. Biało-niebiescy wygrali 3:1 z Olimpią Grudziądz.

Pogoń do meczu przystąpiła w tym samym zestawieniu co w ostatnim wyjazdowym pojedynku z GKS Bełchatów.

Już w 4 minucie Pogoń mogła objąć prowadzenie. Adam Mójta wrzucił futbolówkę z autu w pole karne, tam Andrzej Rybski przedłużył podanie i piłka spadła wprost pod nogi Mateusza Bochnaka, który niepilnowany uderzył z kilu metrów, jednak na linii bramkowej dobrze interweniował Wojciech Muzyk. Dwadzieścia minut później po dalekim wrzucie z autu Adrian Paluchowski został sfaulowany w polu karnym przez Piotra Witasika i sędzia odgwizdał jedenastkę. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Adam Mójta. W 36 minucie Adam Mójta wygrał pojedynek z Damianem Ciechanowski i wbiegł w pole karne, po czym uderzył z woleja w poprzeczkę. Chwilę później jeden z zawodników gości groźnie uderzył i Piotr Smołuch z trudem wybronił tę piłkę.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony biało-niebiescy mogli zdobyć drugą bramkę, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Adam Pazio. Pogoń przycisnęła Olimpię, która musiała cofnąć się całym zespołem na własną połowę. W 58 minucie sędzia ponownie odgwizdał rzut karny dla Pogoni, ponieważ Donatas Nakrošius sfaulował Adriana Paluchowskiego. Chwilę później ponownie z jedenastu metrów nie mylił się Adam Mójta. 69 minuta: team z Grudziądz strzelił kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego bramkę strzałem z woleja zdobył Marcin Kaczmarek. W doliczonym czasie gry popularny Paluch ponownie został sfaulowany w polu karnym i arbiter główny po raz trzeci wskazał na wapno. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się sam poszkodowany. W końcówce Robert Hirsz trafił jeszcze w poprzeczkę.

W następnej kolejce siedlczanie wyjadą do Elbląga, gdzie zmierzą się z tamtejszą Olimpią. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godzinie 17.

17.11.18, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Olimpia Grudziądz 3:1 (1:0)

Bramki: Adam Mójta 25 (k), 59 (k), Adrian Paluchowski 90+2 (k) – Marcin Kaczmarek 69

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol (70, 3. Szymon Przystalski), 11. Dariusz Brągiel – 17. Mateusz Bochnak, 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (80, 21. Piotr Marciniec), 18. Andrzej Rybski (90+3, 98. Patryk Szczepański), 6. Adam Mójta (76, 24. Sebastian Pociecha) – 87. Adrian Paluchowski

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk – 25. Damian Ciechanowski, 26. Donatas Nakrošius, 66.Piotr Witasik, 6. Ariel Wawszczyk – 9. Marcin Kaczmarek (84, 96. Marcin Poręba), 11. Robert Ziętarski, 70. Konrad Handzlik (64, 22. Kacper Skibicki), 17. Mateusz Marzec (73, 8. Mikołaj Gabor), 10. Aghwan Papikjan (18, 13. Bartosz Śmietanko) – 15. Robert Hirsz

Żółte kartki: Damian Mosiejko 17, Adam Mójta 38, Adrian Paluchowski 78 – Marcin Kaczmarek 15, Piotr Witasik 24

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)