wtorek, 23 lipca 2024r.

Wielkie emocje w siedleckim oktagonie! (multimedia)

W Siedlcach po raz kolejny odbyła się Armia Fight Night. Gala sportów walki była czwartą edycją tej federacji.

Impreza odbyła się na hali Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, która była strategicznym partnerem gali.

Na początku zawodów na placu walki rywalizowali w mieszanych sztukach walki amatorzy. W pierwszej potyczce po niejednogłośnej decyzji sędziów punktowych Dawid Klonowski pokonał Szamhana Jerzanukajewa (29:28, 28:29, 29:28). Następnie w oktagonie pojawili się: Maciej Rębacz oraz Kacper Kozikowski. Ten pierwszy poprzez duszenie w drugiej rundzie pokonał Kozikowskiego. Następnie Paweł Kaczmarczyk wygrał jednogłośną decyzją sędziów (30:27 x 3) z Jarosławem Wróblem. W ostatniej walce z karty wstępnej Michał Pach po przez TKO w pierwszej rundzie pokonał Adriana Żaka.

Później na placu walki kibice mogli obserwować pojedynki z karty głównej. W MMA zmierzyły się Ołena Szydłowska z Katarzyną Borowską. Ukraince to pokonania Borowskiej potrzeba było tylko 14 sekund. Szydłowska po mocnym ciosie w twarz położyła na deskach zawodniczkę z Polski i sędzia zakończył walkę. W kolejnej bitwie Roger Garbaczewski zmierzył się z Jewgienijem Łaszewskijm w K-1. Siedlczanin przegrał na punkty (29:28, 27:30, 29:28) z Białorusinem. Następnie w pojedynku MMA Dmitrij Grynczuk zmierzył się z Karolem Skrzypkiem. Pierwsza runda to wyrównana walka w stójce. W kolejnej natomiast po wymianie ciosów Skrzypek obalił do parteru Ukraińca i tam po mocnych ciosach sędzia był zmuszony przerwać pojedynek. Była to czwarta z rzędu wygrana Polaka przed czasem.

W kolejnej potyczce pojawił się siedlczanin – Maciej Garbaczewski, który walczył z Michałem Walczakiem. Walka była bardzo ciekawa. Pierwszą rundę zawodnicy rozpoczęli spokojnie. Następnie była wymiana ciosów. Garbaczewski bardzo dobrze zakończył tę odsłonę. Kickbokser mocno uderzał rękoma i celnie kopnął. W kolejnej rundzie Garbaczewski miał trochę problemów z wyższym o kilkanaście centymetrów rywalem, jednak dobrze się bronił. W ostatniej, trzeciej części walki Garbaczewski atakował nogami, natomiast Walczak próbował ciosów rękoma. Ostatecznie siedlczanin wygrał niejednogłośną decyzją sędziów (29:28, 30:28, 28:29). W ostatniej walce karty głównej Tomasz Jakubiec zmierzył się z Ioannisem Palaiologosem. Był to bardzo ciekawy pojedynek, w którym nie brakowało walki w stójce oraz parterze. W tej bitwie Jakubiec wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Grekiem (30:27 x 3)

Przed walką wieczoru minutą ciszy uczczono śmierć Andrzeja Gmitruka, który był znanym polskim trenerem bokserskim, promotorem oraz menadżerem.

W najważniejszym pojedynku wieczoru Patryk Surdyn walczył z Jurijem Bosyjem. Początek to wymiana ciosów zawodników. Polak postanowił sprowadzić walkę do parteru i to mu się udało. Tam Surdyn ciosami próbował rozbijać swojego rywal. Po 4 minutach i 9 sekundach zawodnik z Polski poddał przeciwnika duszeniem zza pleców. Mistrz kategorii koguciej za zwycięstwo otrzymał szablę, która zastąpiła mistrzowski pas.

WYNIKI

Walka wieczoru
MMA 61 kg: Patryk Surdyn pokonał Jurija Bosyja przez poddanie

Karta główna
MMA 77 kg: Tomasz Jakubiec pokonał Ioannisa Palaiologos na punkty
K1 77 kg: Maciej Garbaczewski pokonał Michała Walczaka na punkty
MMA 77 kg: Karol Skrzypek pokonał Dmitrija Grynczuka przez TKO
K1 77 kg: Jewgienij Łaszewskij pokonał Rogera Garbaczewskiego na punkty
MMA 56 kg: Ołena Szydłowska pokonała Katarzynę Borowską przez KO

Karta wstępna
MMA pro-am 77 kg: Michał Pach pokonał Adriana Żaka przez TKO
MMA pro-am 70 kg: Maciej Rębacz pokonał Kacpra Kozikowskiego przez TKO
MMA pro-am 66 kg: Patryk Kaczmarczyk pokonał Jarosława Wróbla na punkty
MMA pro-am 61 kg: Dawid Klonowski pokonał Szamhana Jerzanukajewa na punkty

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. Nastepnym razem niech organizatorzy zadbają by koledzy nie sedziowali kolegom (wiadomo o kogo chodzi). Bo przykro bylo slyszec jak komentatorzy w Polsat Sport kręca z tego beke.

    1. Niestety wynik podany przez speakera nie był wynikiem z mojej karty punktowej :-\ na mojej karcie jedna runda była dla Rogera i dwie rundy remisowe, czyli 30-29. Mojej punktacji będę bronil, zawodnik z Białorusi walczył nieczysto wykorzystując techniki z muay thai, które są niedozwolone w K1 ( praca rękoma w klinczu, przechwyty i wynoszenia nogi) stąd male punkty po takich akcjach nie mogą być przyznane a walka mogła wyglądać na dominację Białorusina.

      Pozdrawiam,
      CG

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;