Międzynarodowa otoczka International Polish Cup (fotogalerie)

Od 30 listopada do 2 grudnia Siedlce były gospodarzem International Polish Cup Powerlifting & Bench Press & Deadlift & Squat.

W międzynarodowych zawodów wzięli udział kulturyści z całej Europy w sile około 150 osób. Przewidziany był również przyjazd zawodników z Indii i Kamerunu, jednak na ich drodze stanęły problemy wizowe. Siedlce gościły specjalistów w trójboju siłowym z m.in. Armenii, Irlandii oraz Izraela.

W międzynarodowych zawodach federacji XPC w Trójboju Siłowym wzięli udział zawodnicy, którzy pomyślnie przeszli kwalifikacje w swoich krajach i zostali oficjalnie wytypowani do udziału w International Powerlifting Polish Cup XPC 2018.

Dla zawodników z Polski turniejem kwalifikacyjnym do udziału w siedleckich zawodach były Mistrzostwa Polski XPC Łuków 2018. Rywalizacja w Międzynarodowym Pucharze Polski odbyła się w odrębnych klasyfikacjach w Trójboju Siłowym oraz konkurencjach indywidualnych – Squat (przysiad), Deadlift (martwy ciąg), Bench Press (wyciskanie na ławeczce). Zawody zostały rozegrane w formułach RAW, Soft EQ oraz EQ/Monster Power.

Organizatorem zmagań był Artur Kozłowski, prezydent Polish Bodybuilding & Fitness & Powerlifting Federation. Jednym ze współorganizatorów była Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

WYNIKI

Kolejne zawody w trójboju siłowym w Siedlcach już zostały zaplanowane na 5-7 kwietnia 2019 roku.