Pechowy piąty set. Blisko sensacji w Siedlcach (fotogaleria)

W meczu 16 kolejki I ligi siatkarze KPS Siedlce przegrali ze Stalą Nysa 2:3.

W czwartek siedlczanie rywalizowali w III rundzie Pucharu Polski. KPS przegrał ze Ślepskiem Suwałki (0:3), który zrewanżował się za porażkę w lidze. Zaledwie 48 godzin później drużynę Witolda Chwastyniaka czekało kolejne trudne zadanie. Rywalem siedlczan była Stal Nysa, czyli jeden z faworytów I ligi.

O pierwszym secie KPS chciałby jak najszybciej zapomnieć. Zawodnicy Stali znakomicie zagrywali, dzięki czemu regularnie powiększali przewagę nad siedlczanami. Gospodarzom w tej części gry udało się zdobyć zaledwie 11 punktów.

Zdecydowanie lepiej było w kolejnych partiach. Siedlczanie podjęli walkę z wyżej notowanym rywalem. Szala zwycięstwa przechylała się to na stronę KPS, to Stali. W drugim secie goście nie wykorzystali piłki setowej, na dodatek przy stanie 26:25 popełnili błąd w ataku. W trzeciej części meczu więcej spokoju w końcówce zachowała już Stal i to oni wygrali 25:20. Nie do zatrzymania był szczególnie atakujący Łukasz Kaczorowski.

Od początku czwartego seta również dominowała Stal. W pewnym momencie prowadziła już 17:12 i pewnie zmierzała ku zdobyciu trzech punktów. Podopieczni Chwastyniaka grali jednak bardzo ambitnie. Odrobili straty do rywali i doprowadzili do piątego seta. Tam role się odwróciły. Najpierw górowali siedlczanie (10:5), a potem inicjatywę przejęli goście z Nysy (13:15).

W zespole z Nysy wystąpiło kilku byłych graczy KPS: Dawid Bułkowski, Moustapha M’Baye czy Kamil Długosz.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe ze Ślepskiem Suwałki. Początek meczu we wtorek 8 stycznia o godz. 18:00.

22.12.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Stal Nysa 2:3 (11:25, 27:25, 20:25, 25:22, 13:15)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 6. Damian Dobosz (libero), 5. Dawid Wiczkowski, 7. Daniel Grzymała, 17. Shalev Saada