poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Blisko niespodzianki w Siedlcach. Tylko punkt KPS (fotogaleria)

W meczu 18 kolejki I ligi siatkarze KPS Siedlce przegrali z Norwidem Częstochowa 2:3.

W poprzedniej kolejce siedlczanie zdobyli cenny punkt w starciu ze Ślepskiem Suwałki. Jedyną złą informacją dla KPS jest kontuzja Patryka Łaby, który skręcił kostkę i nie wiadomo kiedy wróci do gry. W sobotę rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka był Norwid Częstochowa, który w pierwszym meczu obu drużyn wygrał 3:1.

Siedlczanie w sobotni wieczór wystąpili bez kontuzjowanych Patryka Łaby oraz Daniela Grzymały. Początek meczu należał do gości a konkretnie Łukasza Łapszyńskiego, który nękał KPS mocnymi zagrywkami. Świetny początek sprawił, iż Norwid mógł spokojnie kontrolować przebieg seta. Niewiele lepiej dla KPS było w drugiej partii, w której wyrównana walka trwała tylko do stanu 9:9. Następnie inicjatywę przejęli goście, którzy utrzymywali świetną skuteczność w ataku (18:12) i (25:20).

Od trzeciego seta KPS zaczął grać zdecydowanie lepiej. Gospodarze poprawili zagrywkę a drużyna z Częstochowy popełniała wiele prostych błędów. W ataku szalał Bartosz Kowalczyk a cenne punkty gospodarze zdobywali również blokiem. Kilkanaście minut później siedlczanie poszli za ciosem. Norwid miał w górze piłkę meczową, ale jej nie wykorzystał. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił KPS (26:24) po kapitalnej zagrywce Radosława Sterny.

Tie-break należał już do gości, którzy od stanu 4:3, zdobyli cztery punkty z rzędu. W zespole z Częstochowy wystąpiło kilku byłych graczy KPS: Bartosz Zrajkowski oraz Arkadiusz Żakieta.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają u siebie z Gwardią Wrocław. Początek meczu w środę 16 stycznia o godz. 18:00.

12.01.19, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Norwid Częstochowa 2:3 (16:25, 20:25, 25:19, 26:24, 10:15)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 8. Krzysztof Gibek, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 19. Janusz Gałązka i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 2. Roman Oroń, 5. Dawid Wiczkowski, 14. Jakub Abramowicz