sobota, 13 lipca 2024r.

Pierwsze transfery Pogoni. Dwóch obrońców podpisało umowy

MKP Pogoń Siedlce dokonał pierwszych ruchów transferowych do klub w zimowym okienku. Do zespołu dołączyli: Adam Mesjasz z Rakowa Częstochowa oraz Bartłomiej Olszewski z Górnika Zabrze.

Adam Mesjasz to wychowanek Ajaksu Częstochowa, który występuje na pozycji środkowego obrońcy. 25-latek przez ostatnie 3 lata związany był z Rakowem Częstochowa. Teraz defensor został wypożyczony do klubu z Siedlec do końca bieżącego sezonu.

Bartłomiej Olszewski ma 22 lata i jest lewonożnym obrońcą lub pomocnikiem. Zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Igrosie Krasnobród, następnie występował w AMSPN Hetman Zamość. Od 2012 roku Olszewski z roczną przerwą na grę w MKS Kluczbork związany był z Górnikiem Zabrze. W klubie z Zabrza 22-latek przeszedł przez wszystkie szczeble. Od gry w juniorach, poprzez Młodą Ekstraklasę oraz rezerwy i kończąc na pierwszym zespole. Olszewski w bieżącym sezonie rozegrał 10 meczów w III lidze. Teraz zawodnik dołączył do Pogoni na zasadzie transfery definitywnego.

Ciekawostką jest, że Bartłomiej Olszewski grając w barwach zespołu z Kluczborka w 2016 roku wystąpił na stadionie w Siedlcach przeciwko Pogoni i w ostatniej minucie celnym strzałem na bramkę uratował swój zespół przed porażką.

 

źródło: własne / MKP Pogoń Siedlce; foto: Michał Głódź

DODAJ KOMENTARZ

7 odpowiedzi

 1. Ciekawostką jest, że w ogóle Olszewski jest w Pogoni. Wprost nie mogę się nadziwić. Z III ligowego Górnika II Zabrze do Pogoni (jeszcze II ligowej) to niewątpliwie Pan Trener (i Zarząd) widzi w nim wzmocnienie zespołu. Mnie ciekawi ile meczów zagra i co wniesie swoją postawą. Chyba że to transfer pod przyszłoroczną (oby nie ) grę Pogoni w III lidze.

 2. Mesjasz w tym sezonie: 0 występów w 1 lidze.
  Olszewski w tym sezonie: 0 występów w ekstraklasie
  „Dobry” początek transferów 😐

  1. Przepraszam, a kogóż to oczekujecie w II ligowym klubie z ogona stawki i niepewnym budżetem ? Podstawowych graczy Ex czy I ligi .

   1. Ja oczekuje mądrych decyzji. Takie transfery to nie są wg.mnie mądre decyzje. Pytanie, delikatnie mówiąc głupie. A odpowiedż którą sam dałeś jeszcze głupsza. Każdy jest raczej świadomy, że nikt z piłkarzy ekstraklasy, czy I ligi nie będzie zawodnikiem Pogoni. Ale piłkarzy pokroju tych o których mowa to jest kilku w rezerwach Pogoni, lub w ligach mazowieckich. Wystarczy mieć trochę rozeznania. A Pogoń nie jest żadnym atrakcyjnym klubem w tym momencie. Nawet gra na poziomie II ligi wymaga dużych wyrzeczeń osobistych, absolutnego podporządkowania klubowi, czego nie rekompensuje 3-4 tysiące złotych kontraktu. Lepiej grać na poziomie III-IV ligi(w dobrym klubie tego szczebla) za 1000-2000 złotych i pracować za 2500-3000 co daje więcej satysfakcji finansowej i trochę czasu dla siebie, niż być „niewolnikiem” w Pogoni za 3500-4000 złotych, nie mieć czasu dla siebie i rodziny, poza tym być ciągle pod kontrolą i oceną znawców którzy nie mieli nigdy do czynienia z piłką. Nie licząc oglądania przez nich meczów. Takie moje osobiste zdanie.

    1. Pytanie zasadne, na reakcje,na przyjście zawodników,a nie głupie . Odpowiedź sarkastyczna specjalnie. Oczekujecie mądrych decyzji czyli jakich? Zawodnik z regionu trenera,więc wie o nim dostatecznie. Czy wybierze dobrze to się okaże, ale On za to odpowiada a jest to chyba pierwszy trener od dłuższego czasu mający pojęcie o grze. Ja zakładam, że jest rozeznanie co do Mazowsza a na pewno rezerw, z których żaden gracz, który był sprawdzany, szału w pierwszym zespole nie zrobił. Niestety jak zawsze w takim przypadku dowiemy się po czasie czy te ruchy były dobre czy nie, ale czepianie się typu z III ligi do drugiej jest wg mnie bezzasadne .

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;