środa, 17 kwietnia 2024r.

Bez emocji we Wrocławiu. Wyraźna porażka SKK (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 20 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 79:121.

Siedlczanie w poprzedniej kolejce pechowo przegrali ze Zniczem Pruszków 80:87. W niedzielę rywalem SKK był faworyt I ligi – Śląsk Wrocław. Podopieczni Michała Spychały zagrali w tym meczu w mocno osłabionym składzie. Zabrakło Marcina Pławuckiego, Nikodema Sirijatowicza oraz Macieja Strzeleckiego.

Tylko w pierwszej kwarcie siedlczanie dotrzymywali kroku rywalom. Mecz rozpoczęli źle (5:14), jednak w kolejnych minutach goście zbliżyli się do rywali na różnicę 3 punktów (16:13, 19:16). Skuteczny był Bartosz Wróbel, który w pierwszej kwarcie zdobył 12 punktów. W zespole z Wrocławia nie do zatrzymania był Aleksander Leńczuk. Przewaga Śląska uwidoczniła się w drugiej kwarcie. SKK przegrywał zbiórki, popełniał dużo strat. Gospodarze wyprowadzali szybkie kontry, z którymi nie mogli poradzić sobie zawodnicy z Siedlec.

Ambicji koszykarzom SKK nie można było odmówić. Walczyli o każdą piłkę, jednak gospodarze dysponowali zdecydowanie bardziej szerokim składem. Dzięki temu systematycznie powiększali swoją przewagę. Świetny mecz rozgrywał Aleksander Dziewa, który już w trzeciej kwarcie zdobył 38 punktów. Zmęczenie zawodników z Siedlec powodowało, iż Śląsk po trzech kwartach zgromadził już 96 punktów. Ostatecznie podopieczni Michała Spychały przegrali z faworytem I ligi 79:121.

PLANY SKK

Najbliższe spotkanie SKK zagra przed własną publicznością. 2 lutego rywalem siedlczan będzie GKS Tychy. Początek meczu o godz. 15:00.