piątek, 19 lipca 2024r.

W regionie: Problemy w Łukowie. Orlęta zbierają pieniądze

Orlęta Łuków na co dzień występują w IV lidze. Niestety obecnie klub stoi nad przepaścią i istnieje duże ryzyko, że wycofa się z rozgrywek.

Sytuacja Orląt wygląda dramatycznie. Klubowi, aby został uratowany, brakuje 80 tysięcy złotych. Zbiórkę potrzebnych pieniędzy rozpoczęli kibice.

Kibice Orląt napisali apel z prośbą o pomoc. Poniżej prezentujemy jego treść:

Drodzy!

Łukowski Klub Sportowy Orlęta Łuków znalazł się w tragicznym położeniu. Niestety, groźba jego zniknięcia ze sportowej mapy Polski stała się realna jak nigdy przedtem. Na klubie od dłuższego czasu ciąży zadłużenie, które przejmowane przez kolejne Zarządy – mimo obietnic nowego otwarcia – sukcesywnie rosło. Po dwukrotnych, nieudanych próbach wyprowadzenia klubu na prostą poprzez ustanowienie kuratora, Orlęta stanęły. Na 4 lata przed jubileuszem 100-lecia Klub może ostatecznie przejść do historii, na zawsze.

Jako grupa pasjonatów, kibiców, sympatyków oraz wychowanków łukowskich Orląt chcemy poprzez tą zbiórkę umożliwić całkowitą lub częściową likwidację ciążącego na Klubie długu, który opiewa na kwotę około 80 000 zł. Głęboko wierzymy, że nie jesteśmy jedynymi, którym dobro Orląt leży na sercu; którym zależy, aby najstarszy klub w regionie nadal funkcjonował dając możliwości rozwoju oraz realizacji pasji okolicznej młodzieży. Chcemy kolejnych Kucharskich i Dołęgów!

Ufamy, że spłata zadłużenia pozwoli na oddzielenie „grubą kreską” czasów balansowania Orląt na krawędzi przepaści i da możliwość przejęcia Klubu zainteresowanym wsparciem podmiotów. Nie pozwólmy, żeby nasza bierność stała się autorem ostatniego rozdziału w dziejach Klubu – czas na nowy rozdział!

Mimo wielu przeciwnościom, nie pozwolimy na upadek zasłużonego i tak bliskiego naszym sercom klubu Orlęta Łuków!

Niestety, nie mamy zbyt dużo czasu. Działalność klubu jest zawieszona, co uniemożliwia jego zawodnikom przygotowanie do niedługo startujących rozgrywek.

Każda, najmniejsza nawet kwota przybliży nas do upragnionego celu – prosimy wesprzyj naszą inicjatywę teraz!

„LUDZIE PRACUJĄCY RAZEM JAKO JEDNA GRUPA, POTRAFIĄ DOKONAĆ RZECZY, KTÓRYCH OSIĄGNIĘCIE NIE ŚNIŁO SIĘ NIKOMU Z OSOBNA”

Na uratowaniu klubu zależy także piłkarzom. Oni z kolei wystosowali oświadczenie, iż zrzekają się wszelkich zaległości finansowych wobec klubu. W sobotę Orlęta miały rozegrać sparing z Pogonią II Siedlce. Jednak w związku z sytuacją klubu ten mecz został odwołany.

Link do zbiórki

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

  1. Dlaczego nie napiszecie o problemach finansowych Pogoni? Przecież to może być ostatni sezon na poziomie centralnym!

  2. Trochę śmieszne, że miasto Łuków nie czuje się zobowiązane pomóc klubowi. 80 tysięcy to dla budżetu miasta niewiele. Tak uważam. Chyba że za tym wszystkim stoją jakieś wydarzenia o których nikt nie mówi głośno.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;