Beniaminek zdobył Siedlce. Słaby mecz SKK (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 24 kolejce I ligi przegrali u siebie z AGH Kraków 73:85.

Podopieczni Michała Spychały w ostatnich trzech meczach odnieśli dwa zwycięstwa. W poprzedniej kolejce przegrali na wyjeździe z Księżakiem Łowicz. O porażce SKK zdecydowała feralna trzecia kwarta, która padła łupem gospodarzy 31:18. W niedzielę zespół z Siedlec podejmował ostatnią drużynę w rozgrywkach – AGH Kraków.

Siedlczanie rozegrali bardzo słabe spotkanie. Głównym mankamentem zespołu były straty, których w całym meczu popełnili aż 26. Przez cały pojedynek grali również bardzo nierówno. W drugiej kwarcie goście z Krakowa zanotowali serię 14:2, po której wyszli na prowadzenie 42:27. Koszykarze SKK zdobyli potem 14 punktów z rzędu i zmniejszyli prowadzenie gości do jednego punktu 42:41. Świetnie grał wówczas Rafał Król, który był motorem napędowym zespołu z Siedlec. Podkoszowy w całym spotkaniu zdobył 26 punktów.

Po przerwie SKK nie wyciągnął wniosków. Gospodarze popełniali dużo przewinień, przez co zawodnicy z Krakowa aż 33 razy stawali na linii rzutów osobistych. W drugiej połowie bardzo dobrze rzucali także z dystansu, dlatego systematycznie powiększali swoje prowadzenie. W czwartej kwarcie przewaga beniaminka z Krakowa urosła do 17 punktów (83:67). Siedlczanie wygrali zbiórki (33 do 22), jednak wspomniane straty pogrążyły zespół.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych. Początek meczu w sobotę o godz. 17:00.

17.02.18, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – AGH Kraków 73:85 (21:26, 20:16, 16:28, 16:15)

SKK: 8. Rafał Król 26, 22. Bartosz Wróbel 19, 33. Maciej Strzelecki 8, 5. Marcin Pławucki 7, 35. Roman Janik 4, 7. Michał Sadło 3, 19. Rafał Sobiło 3, 24. Artur Pabianek 2, 16. Nikodem Sirijatowicz 1

AZS AGH: 3. Maciej Koperski 20, 15. Tomasz Deja 19, 2. Artur Włodarczyk 16, 13. Konrad Mamcarczyk 13, 16. Michał Borówka 5, 91. Bartosz Czerwonka 4, 33. Michał Podworski 4, 9. Iwan Wasyl 4, 20. Damian Dyrda, 92. Patryk Kędel, 7. Mateusz Nowacki