piątek, 19 lipca 2024r.

Paweł Truszkowski prezesem ARMS

Paweł Truszkowski prezesem ARMS

Nowym prezesem Agencji Rozwoju Miasta Siedlce został Paweł Truszkowski.

– Rada Nadzorcza przedstawiła mi analizę nagród, premii i ryczałtów w ARMS. Biorąc pod uwagę sytuację finansową spółki ich wysokość była kontrowersyjna. Spółka wygenerowała straty o 200 tysięcy złotych większe niż w roku poprzednim. Za 2018 rok premie wyniosły ponad 751 tysięcy złotych, zaś nagrody ponad 154 tysiące. Ryczałty samochodowe otrzymywało 14 osób – powiedział prezydent Andrzej Sitnik.

W piątek 22 lutego z funkcji prezesa ARMS został odwołany Grzegorz Orzełowski.

– W ocenie Rady Nadzorczej spółka nie mogła pozostać bez kierownictwa. Zdecydowała ona więc o powołaniu prezesa w trybie niekonkursowym, do czego miała prawo – powiedział radca prawny, Marek Raczko.

Rada Nadzorcza złożyła zapytanie do prezydenta w sprawie potencjalnego następcę Orzełowskiego. Sitnik wskazał Truszkowskiego. Po rozmowie z Radą Nadzorczą zyskał on akceptację.

W ARMS na ten moment jest zatrudnionych 115 osób.

– Każde pieniądze, które da się racjonalnie wydać są bardzo istotne. Większość zadań Agencji Rozwoju Miasta ma służyć mieszkańcom. Tak ma być. Nikt nie oczekuje, że Rada Nadzorcza powierzy obowiązki osobie, która w ciągu roku sprawi, że spółka będzie dochodowa. Każde oszczędności są widoczne – stwierdził Sitnik.

– Nowy prezes będzie zarabiał trzykrotność kwoty bazowej. Tak jest we wszystkich spółkach. Rady Nadzorcze podjęły decyzję o minimalnej wypłacie. Umowa z nowym prezesem została podpisana na czas nieokreślony – dodał prezydent Siedlec.

 

źródło: Życie Siedleckie; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Czyli gościu przytuli miesięcznie między 15 a 20 tys zł plus premie, nagrody i trzynastki a że starowł z listy Sitnika to czysty przypadek i nie miało żadnego znaczenia. Koń by się uśmiał ale Sitnik zachowuje powagę

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;