niedziela, 21 lipca 2024r.

Wszystko w rękach KPS. Mecz sezonu w Jaworznie

Siatkarze KPS Siedlce w 26 kolejce I ligi zagrają na wyjeździe z MCKiS Jaworzno. Stawką spotkania jest awans do fazy play-off.

W sobotni wieczór w Jaworznie (godz. 19:00) spotkają się dwaj sąsiedzi w tabeli. W lepszej sytuacji jest KPS Siedlce, który przed decydującą kolejką zajmuje ósme miejsce w tabeli (30 punktów). Oczko niżej plasuje się beniaminek MCKiS (29 punktów).

Podopieczni Witolda Chwastyniaka mają wszystko w swoich rękach. Każde zwycięstwo (3:0, 3:1, 3:2) zapewnia im grę play-offach i rywalizację z Lechią Tomaszów Mazowiecki. – Po prostu walczymy i żyjemy meczem o 8 miejsce z MCKiS Jaworzno. W tym sezonie na pewno padło dużo gorzkich słów. Teraz chcielibyśmy bardzo, żeby zaprocentowały. Nie chcemy tak kończyć sezonu. W składzie mamy kilka fajnych nazwisk, które mogą iść wyżej, grać w lepszych zespołach albo bić się o PlusLigę. Nie chcemy zmarnować tego sezonu – powiedział rozgrywający Krzysztof Antosik dla portalu „1liga.pls.pl”.

Drużynie z Siedlec nie grozi walka o utrzymanie. W fazie play-out rywalizować będą drużyny z miejsc 11-14. W przypadku porażki w ostatniej kolejce, KPS w najgorszym wypadku spadnie na 10 miejsce. W takim scenariuszu zagra z Buskowianką Kielce o dziewiąte lokatę w rozgrywkach.

 

źródło: własne/1liga.pls.pl, foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;