piątek, 19 lipca 2024r.

Pusta kasa w Pogoni. Problemy siedleckiego klubu

Pogoń wiosnę w II lidze zaczęła doskonale. Niestety, dla siedlczan dobry wynik sportowy nie wiążę się z naprawieniem problemów organizacyjno-finansowych.

Pogoń w dwóch pierwszych wiosennych meczach w II lidze zaprezentowała się bardzo dobrze i zgarnęła komplet punktów. Niestety w siedleckim klubie nie jest tak dobrze, jak wskazują na to wyniki. Pogoń ma ogromne problemy finansowe i nie wiadomo, jaka będzie przyszłość klubu.

Piłkarze w 2019 roku nie otrzymali jeszcze żadnej pensji. Brak trzech kolejnych wypłat daje podstawę zawodnikom do rozwiązywania kontraktów z winy klubu. Niewykluczone, że niedługo dojdzie do takiej sytuacji. Grupa kilku piłkarzy już złożyła w klubie wezwania do zapłaty.

Problemy finansowe klubu są ogromne. W najbliższej kolejce Pogoń czeka daleka podróż na mecz z Gryfem do Wejherowa. Nie wiadomo, na jakich zasadach zostanie zorganizowana podróż na to spotkanie, gdyż w tej chwili klubu nie stać na sfinansowanie takiego wyjazdu.

Z problemów, jakie dotknęły klub doskonale sprawę zdaje sobie zarząd siedleckiego klubu, jednak obecnie nie jest on w stanie zaradzić sytuacji. Zarząd z prezesem Andrzejem Materskim na czele po wygranym meczu ze Stalą Stalowa Wola chciał podać się do dymisji. Powodem takiej decyzji jest brak porozumienia na linii zarząd – miasto. Władze Pogoni nie mogą dogadać się z prezydentem Andrzejem Sitnikiem i dlatego też rozważano rezygnację z dalszej pracy.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

 

DODAJ KOMENTARZ

61 odpowiedzi

 1. Wiedziałem że do tego dojdzie jak prezydentem zostanie Sitnik. On nie lubi sportu a piłki nożnej szczególnie . Panie Sitnik nie wyobrażam sobie aby klub nie funkcjonował. Ładnych już parę lat chodzę na mecze i nie wyobrażam sobie skończyć teraz z tym bo klub nie może się dogadać z Prezydentem …. !!!!!!!!!!

  1. Płać za bilety lub sam dofinansuj klub. Pytanie czemu też klub nie może dogadać się z miastem. Jeśli nie ma porozumienia to znaczy ze obie strony nie chcą iść na kompromis.

   1. do dyskusji potrzebne są dwie strony zarząd jest gotowy od listopada a Sitnik ciągle oszukuje miał nie zabierać pieniędzy (kłamał) a zabrał, podkreślał że ze sportu wychodzi i mu zależ (znowu kłamał) jest po prostu oszustem a nie gospodarzem. Jestem za zaciskaniem pasa ale nie na gardle. On jest wstanie wszystko zniszczyć aby pokazać że poprzednia ekipa robiła źle. Tylko my mieszkańcy tracimy. Co było budowane przez kilkanaście lat o zj..ł w w trzy miesiące.

  2. problemem nie jest Sitnik ale 5 lat straconych pod rządami pseudodzialaczy. teraz będą uciekać i zwalac swoją nieudolność na Sitnika

   1. Problemem jest Sitnik bo jak jego nie było to klub był wizytówka Siedlec a teraz cała polska będzie wiedziała ze Siedlce są winne piłkarzom pieniądze. Wstyd.

 2. Za to jak w ostatnich latach traktowano tam trenerów i zawodników… Nie powiem jak!!! Bo Brak słów!!! To ten klub powinien być zawieszony na kilkanaście lat….! Brawo Panie Prezydencie…. Najwyższy czas zrobić tam porządek…

 3. Balonik sportowy dmuchany był przez całe rządy Pana Wojciecha Kudelskiego – na wszystko. Co kto chciał to miał. Skoro do kolejnych wyborów Pan W. K. nie wybierał się, a startował w nich Pan Andrzej Sitnik, to mając na uwadze dobry wynik w poprzednich wyborach Pana A.S., zarząd Pogoni powinien podejrzewać, że może dojść do zamiany na stanowisku Prezydenta. I w związku z tym ZARZĄD MKP Pogoń powinien mieć jakikolwiek plan na ograniczenie wydatków związanych z utrzymaniem klubu – obcięcie pensji, zrezygnowanie z usług fizjoterapeuty lub czegokolwiek innego. Jak widać nie zrobiono nic – przejedzono pieniążki i chyba ktoś liczył, że serce Prezydenta zmięknie. Dymisja zarządu w obecnej sytuacji to po prostu ucieczka z tonącego statku – nic mniej, nic więcej. Jak widać, trzeba pójść na dno, żeby później było się z czego odbić. A może były Prezes MKP Pan Michał Chromiński sypnie groszem z rodzinnej firmy? A może kibice zrobią zrzutkę? Pomysłów jest wiele – czasem trzeba się tylko troszkę ubrudzić.

  1. Obiektywny widzę że uznajesz zasadzie język be ości nie wie co łości zastanów się co piszesz chyba że jesteś trolem A.S. człowieka który wszystko niszczy bo na niczym się nie zna

   1. Nie jestem trollem, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że kasa miasta jest pełna, żadnych długów nie ma, wszystko jest ok – a teraz przyszedł A.S i wszystko niszczy bo nie dotuje Pogoni, tak?

    1. z niektórych opinii wynika że ma dac i wuj. nikt nie pisze skąd ma wziąć

  2. Przecież obcięto koszty -> kosior i inni pikarze. Za rządów Sitnika nie ma pieniądzu na nic …

   1. A skąd wiesz ile kosior dostał odprawy. ile zawodnicy dostali za zerwanie kontraktów. przecież w klubie jest wszystko tajne.

    1. pewnie tak jak zwykle w tego typu sytuacjach czyli na warunkach rynkowych

 4. może czas naruszyć lokatę z PSJ. kiedyś prezes chrominski mówił że to na czarną godzinę.

 5. No właśnie ja jestem ciekawy na co te pieniądze z PJS poszły ???? Przecież tego było sporo ą nawet więcej niż sporo …… I tylko humor sobie zepsułem tą informacją. W sobotę jest mecz ą dzisiaj jest środa. Jeszcze wyjdzie tak że oddamy ten mecz walkowerem bo nie Bedzie za co jechać ….. Wstyd !!!!!

 6. Czarna godzina już dawno była . Proszę zapytać Prezydenta czemu obcią dotacje o 70% i czemu nie chciał inwestora do klubu !!! Najlepiej teraz uderzyć w zarząd który robi co może!!
  Ale dla nie których najlepiej tylko atakować i mówić cały czas że zarząd wszystko zespół jest to chore …!

 7. Miast zadłużone to tnie koszty gdzie może a czemu nie chciał inwestora do klubu nie rozśmieszaj kibiców 🙂 jest prerzydentem od kilku miesięcy a zarząd szukał inwestorów ponad 2 lata . Na walnym w ub. roku prezesi zamienili się tylko stołkami bez konsekwencji za spadek i pusta kasę!!!

   1. No przecież PGE miało sponsorować. Tylko, że junior przegrał wybory i senior się zdenerwował.
    Tylko nie piszcie mi, że jestem chory na umyśle. Bo to prawda.
    A oczywiście w takich przypadkach obie strony będą się wypierać, że nic takiego nie było. Ale było. Tylko po 4 listopada wszystko diabli wzięli !!!!

 8. szkoda strasznie do czego doszło,
  miało nie być oszczędzania na ofercie dla mieszkańców a właśnie to się dzieje, kibice musza zabrać głos w tej sprawie

 9. A czy przypadkiem zgodnie z budżetem miasta finansowanie klubów nie miało być podtrzymane do konca czerwca w obecnej/wyższej wysokości? JEśli tak, to gdzie są te pieniądze?

  1. Czuje ze skonczy sie wizyta kibicow w UM. Ciekawe, czy wtedy mesieur Sitnik będzie taki chardy?

  2. dokładnie takie słowa padły z ust Prezydenta jest przecież nagranie w internecie! a efekt jest taki że cięcia cięcia ograniczenia i to w trakcie sezonu! Rozumiem cięcia ale od nowego sezonu, jak tam można w trakcie ograniczać finansowanie, jak są koszta policzone budżety klubów są na sezon a nie co pół roku… ehh

 10. A ja bym z checią poznał zestawienie ile w II lidze dostają kluby od samorządów.Bo dopiero na tej podstawie mozna stwierdzic jak sytuacja na tym tle wyglada u nas.

  Jesli Pogoni zaproponowano mniej wiecej tyle ile srednio w innych miastach = nieudolnosc zarzadu i dzialaczy nieumiejacych znalezc reszty funduszy.

  Jesli duzo,duzo mniej to nie dziwne ze budzetu nie mozna spiąć.

  Jedno jest pewne.Jesli klub i reszta sportu upadnie to bedzie to ostatnia kadencja pana bucowatego.

 11. Ludzie, przecież tu o to chodzi, że jakby zarząd podał się do dymisji to p. Sitnik wsadziłby swoich i kasa by się znalazła. W ten sposób obsadza wszystkie możliwe posady swoimi a oskarża byłych. Ten pan co jest prezydentem rozwali wszystko aby wsadzić swoich. Takie moje zdanie.

  1. Panie( prezydencie )Sitnik myślę że kibice i nie tylko w następnych wyborach pokażą Panu czerwoną kartkę.
   A jeśli chodzi o Zarządu . .
   Panowie członkowie klubu (delegaci na Walne) kto wybierał Zarząd?. Ilu Was przychodziło na wybiory?
   Najlepiej narzekać na Zarząd a samemu być biernym
   Trzeba było przychodzić i wybierać.
   Na 120 członków klubu przychodziło 10 kibiców.
   Na pewno panowie z Zarządu nie nadają się do rządzenia klubem .To jest amatorszczyzna.na poziomie A klasy.

   Szkoda Pogoni .Wyniki znowu są a klubu może nie być.
   Może ktoś przekazać Panu Sitnikowi ,że całego długu Miasta nie da się spłaci w jeden rok.

   1. ba i to kibice wszystkich sekcji! a w sumie uzbiera się ładna liczba nie zadowolonych siedlczan!

 12. wg mnie zarząd powinien się rozliczyć z poprzednich lat. łatwo się wydawało nie swoje pieniądze a jak brakowało to Wojtek brał kredyt. niech pokażą że są gospodarki, że mają pojęcie o zarządzaniu klubem. A tak apropo to pieniądze się skończyły dzisaj.? wczoraj były? teraz lament że nie mamy za co jechać do Wejherowa? trochę dziecinada

 13. Jeśli klub nie dokończy rundy to będzie tragedia. Odbudowany klub znów pójdzie na dno mimo że jeszcze niedawno było zaplecze ekstraklasy, transmisje w tv. Ładny stadion z oświetleniem będzie stał opuszczony. Jedna z nielicznych rozrywek w tym mieście jakim było pójście na mecz skończy się dzieki zmianie władzy. Rozumiem że zarząd nic nie zrobił aby mieć sponsora, ale takie nagle odcięcie od tlenu klubu to świństwo. Mieszkańcy którzy chodzą na mecze i kupują karnety zostaną oszukani. Ehh…

  1. Nie martw się. Pójdziesz na beznadziejny koncert disco polo na parkingu albo we wrześniu krowy i świnie oglądać pod stadionem. Smutne to.

 14. Panie prezydencie, rozumiem że mimo trudnej sytuacji miasta, pan dostaje pensje?

  1. trochę Cię chyba poniosło. to tak jakby napisać oddaj swoją jak ci zależy na pogoni

   1. Nie tu chodzi o to że jeżeli miasto jest sponsorem generalnym a pensje dla piłkarzy idą z miasta tak jak prezydentowi to nie przystoi jednym nie płacić a drugim tak. Pooszczedzam na pensjach innych. Chyba piłkarze nie są winni tej sytuacji.

     1. Ale firmuje to. Trzeba zdjąć logo miasta w takim razie. Olo o czym ty mówisz , tu miasto staje się niewiarygodne przez działania prezydenta.

 15. Masz rację na na ponad setkę uprawnionych do głosowania na walne w ostatnich latach przychodziło 10 kibiców w tym 2-3 było przeciw metodom zarządzania klubem I nie udzieliło absolutorium byłemu – nowemu zarządowi. Jerzy M. ja i jeszcze chyba jedna osoba byliśmy przeciw 55 klakierom, którzy uważali że nic się nie stało.

 16. Pierwszym ciosem był spadek z l ligi drugim wyniki i słaba gra od początku rozgrywek w ll lidze a teraz kiedy jest iskierka nadzieji że w końcu zatrybiło po dwóch meczach pożegnano kilku słabych grajków którzy brali pieniądze za nic dowiadujemy się że może zespół nie wyjedzie na kolejne spotkanie !!!! Panie prezesie co robiliście tyle czasu w tym klubie jak to wytłumaczycie kibicom tym którzy zostali z Pogonią są na stadionie jeżdżą na wyjazdy bo są i tacy mimo wszystko wykupują transmisję on-line płacą za bilety i karnety z góry za całą rundę.Co powiecie rodzicom i tym młodym chłopakom którzy trenują we wszystkich rocznikach i dają z siebie wszystko na turniejach?????ŻE CO ŻE TO KONIEC POGONI W SIEDLCACH????WSTYDŹCIE SIĘ !!!!!!! Panie SITNIK ŻAŁUJĘ MEGO GŁOSU NA Pana szkoda że czasu nie da się cofnąć nie tak to miało wyglądać!!!!!

 17. My jako kibice Pogonii pokazmy ze jestesmy z nimi I zrobmy zbiorke na wyjazd do wejeherowa. Pokazmy ze jestesmy jedna rodzina ktora nazywa sie Pogon Siedlce. Niech cala polska sie dowie ze jestesmy z nimi na dobre I na zle. Wisle krakow sie udalo to czemu nam ma sie nie udac.

  1. Panie Sitnik.
   POGOŃ była jest i będzie pomimo pańskich działań.A pana to jest pierwszą i ostatnia kadencja.
   Za 5 lat będą wybory.
   KIBICE BĘDĄ PAMIĘTAĆ.

   1. Prezydencie
    Nie zmienia się warunków gry w czasie meczu./przed końcem rrozgrywek /

    TO NIE PRZYSTOI WŁADZY.

 18. Takiego miasta jak Siedlce nie stać na utrzymanie drużyn na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym. To nie jest tylko piłka nożna, ale i rugbiści, siatkarze, koszykarki. Dlaczego w tych drużynach gra tak mało wychowanków ? Czy nie lepiej byłoby grać swoimi ludźmi, nawet w niższej klasie rozgrywkowej ?

  1. Do Asia.
   A może wystarczy A klasa swoimu amatorami?
   Tylko takie mamy możliwości i aspiracje?
   Gratuluję.

 19. Pogoń bez zarządu i pieniędzy? Co dalej z siedleckim klubem?
  2019-03-13 15:20:37

  Pogoń wiosnę w II lidze zaczęła doskonale. Niestety, dla siedlczan dobry wynik sportowy nie wiążę się z naprawieniem problemów organizacyjno-finansowych.

  Pogoń w dwóch pierwszych wiosennych meczach w II lidze zaprezentowała się bardzo dobrze i zgarnęła komplet punktów. Niestety w siedleckim klubie nie jest tak dobrze, jak wskazują na to wyniki. Pogoń ma ogromne problemy finansowe i nie wiadomo, jaka będzie przyszłość klubu.

  Piłkarze w 2019 roku nie otrzymali jeszcze żadnej pensji. Brak trzech kolejnych wypłat daje podstawę zawodnikom do rozwiązywania kontraktów z winy klubu. Niewykluczone, że niedługo dojdzie do takiej sytuacji. Grupa kilku piłkarzy już złożyła w klubie wezwania do zapłaty.

  Problemy finansowe klubu są ogromne. W najbliższej kolejce Pogoń czeka daleka podróż na mecz z Gryfem do Wejherowa. Nie wiadomo, na jakich zasadach zostanie zorganizowana podróż na to spotkanie, gdyż w tej chwili klubu nie stać na sfinansowanie takiego wyjazdu.

  Z problemów, jakie dotknęły klub doskonale sprawę zdaje sobie zarząd siedleckiego klubu, jednak obecnie nie jest on w stanie zaradzić sytuacji. Zarząd z prezesem Andrzejem Materskim na czele po wygranym meczu ze Stalą Stalowa Wola chciał podać się do dymisji. Powodem takiej decyzji jest brak porozumienia na linii zarząd – miasto. Zarząd Pogoni nie może dogadać się z prezydentem Andrzejem Sitnikiem i dlatego też rozważano rezygnację z dalszej pracy.

  Bartosz Cabaj

  1. To niech się podaje, czas najwyższy. Przez wszystkie lata tylko wydawali bezmyślnie miejskie pieniądze nie biorąc za swoje decyzje żadnej odpowiedzialności.
   Co zrobili przez ten czas żeby znaleźć sponsora dla klubu?
   Co zrobili żeby stworzyć w Siedlcach akademię piłkarską na poziomie?
   Ilu zawodników wypromowali na poziomie 1 ligi i klub zarobił na transferze?
   Co zrobili marketingowe żeby zapełnić stadion?…..jeszcze długo by wymieniać, a dzisiaj lament bo nie ma czego wydawać

 20. Wszyscy którzy piszą że powinniśmy grać wychowankami są dla mnie ignorantami nie mającymi pojęcia jak funkcjonuje piłka nożna. Owszem, można grać swoimi, tylko wtedy będzie max okręgówka. Gdyby drugiej Pogoni nie wspomagali zawodnicy z I składu nie utrzymalibyśmy prawdopodobnie IV ligi. Na szczeblu centralnym (mówię tu o I i II lidze) dobrych wychowanków jest jak na lekarstwo. Wszędzie grają najemnicy i nic tego nie zmieni.
  Miejsce Pogoni jest w I lidze i mam nadzieję (nikłą, ale mam) że Prezydent to rozumie. To nie jest moje widzimisie, tylko I liga w dzisiejszych czasach jest świetną promocją miasta.

 21. Trzeba pamiętać, że rozwiązanie kontraktu z winy klubu łączy się z koniecznością zapłaty całego kontraktu. Miasto, jako główny udziałowiec i tak będzie musiało zapłacić. A byli chętni do spłaty długów, ale … i tu postawię przysłowiowe kropki.

   1. Tutaj się z tobą niezgodzę, są przepisy, jest prawo więc prędzej czy później ale będzie.

    1. Zadne prawo, zwiazane z podpisaniem kontraktu nie obliguje miasta do splaty kontraktu. Miasto nie jest strona w tym przypadku, tylko klub i zawodnik. To klub jest zobowiazany do wypelnienia obowiazku wynikajacego z kontraktu, miasto sponsoruje klub, a klub reprezentuja odpowiednie osoby. Absolutnie i wylacznie klub jest odpowiedzialny za te sprawy.

     1. Zapomniałeś dodać, że jest to klub miejski MKP. Gdzie miasto i spółki zależne od miasta są właścicielem i sponsorem. Klub nie jest ani prywatny ani nie jest jeszcze spółką. Zgodnie z wymogami licencyjnymi klub za niezapłacenie beknie,najprawdopodobniej dużym spadkiem. A zawodnicy podadzą miasto lub spółki zależne do sądu , a miasto z tego powodu raczej bankructwa nie ogłosi.

     2. Na kontraktach są podpisy i pieczątki Klubu i jego Prezesów, nie Prezesów Spółek, czy też Urzędu Miasta. Wymagalne ewentualne roszczenia pokrywa Klub.

     3. Pragnę tylko dodać że istnieje również solidarna odpowiedzialność wszystkich członków stowarzyszenia wobec osób trzecich -), jeśli majątek stowarzyszenia nie pokryje długów.

     4. Masz rację, zależy z kim oprócz stypendium z miasta podpisali umowy. Jest to Stowarzyszenie., a więc spadek i przejęcie klubu przez inny podmiot prawny, w przypadku niepłacenia lub zmiana formy prawnej z przejęciem długów i zobowiązań .

 22. Panowie skończmy tą bezsensowną POLEMIKĘ,pozwólmy zawodnikom trenować i grać.3 kwietnia jest nie długo,może coś się zmieni.

 23. 2 kwietnia jest walne nadzwyczajne,na pewno wszystko będzie jasne.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;