wtorek, 16 lipca 2024r.

Zarząd potwierdza trudną sytuację Pogoni. Siedlczanie pojadą do Wejherowa

Zarząd MKP Pogoń Siedlce informuje, że obecna sytuacja finansowa klubu jest bardzo trudna. Mimo takiej sytuacji Klub realizuje bieżące zadania związane z jego funkcjonowaniem, jak i uczestnictwem naszych zespołów w procesie szkoleniowym i rozgrywkach ligowych.

Na obecną sytuację finansową Klubu ma przede wszystkim wpływ rezygnacja z podpisania umowy przez potencjalnie strategicznego sponsora z nieznanych nam przyczyn w listopadzie 2018 roku.

Ponadto wpływ ma także zmniejszenie dotacji finansowej z budżetu Miasta na I półrocze 2019 oraz wycofaniu się innych sponsorów.

Zarząd MKP Pogoń Siedlce pragnąc unormować finanse Klubu, od grudnia 2018 roku ciągle podejmuje różne zabiegi w tym zakresie. W wyniku wielu działań porozumieliśmy się z inwestorem, który był zainteresowany przejęciem Klubu. Jednak Władze Miasta sprawując nadzór nad działalnością stowarzyszenia, uznały, że warunki zaproponowane przez inwestora są niesatysfakcjonujące.

Władze Miasta zaproponowały inne rozwiązanie dotyczące funkcjonowania Klubu w przyszłości i przekazania sekcji piłki nożnej do nowo tworzącej się spółki.

W związku z tym w uzgodnieniu z Władzami Miasta, MKP Pogoń Siedlce zwołało Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu na dzień 2 kwietnia bieżącego roku, które podejmie uchwałę o przekazaniu sekcji piłki nożnej do spółki.

Mamy nadzieję, że przy pomocy Władz Miasta znajdziemy rozwiązanie bieżących problemów finansowych, które pozwolą nam wprowadzić Klub w nową formułę.

Zarząd Klubu MKP Pogoń Siedlce

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: Maciej Sztjanert

DODAJ KOMENTARZ

7 odpowiedzi

  1. 1/3 klubów ekstraklasy i połowa 1 i 2 ligi ma problemy finansowe, ale jakoś udaje się im przetrwać. Tak samo będzie z Pogonią. Jeszcze niedawno Pogoń jako nieliczny klub w drugiej a wcześniej 1 lidze słynął z tego że był na bieżąco z płatnościami. Zarządzie, Trzeba wziąć się w końcu za robotę i przetrwać kryzys .

  2. A kto przegrał w listopadzie wybory i z jaką firmą przede wszystkim kojarzy sie NAZWISKO przegranego?

    Tu naprawde nie trzeba być geniuszem żeby zgadnąć.

  3. Skoro już w ubiegłym roku wiedzieliście o tych trudnościach, to po jakiego w..ja kontraktowaliście nowych pilkarzy. Zgraja amatorów i nieodpowiedzialnych marzycieli z was jest. Grzecznie nazywając .

  4. A mnie dziwi, że miasto które nie jest zobowiązane do spłaty zadłużenia klubu nie dopuściło inwestora, który chciał pokryć zadłużenie i wynika z tego że był dogadany z Zarządem .

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;