wtorek, 16 lipca 2024r.

Powtórzyć jesień i podtrzymać passę. Daleki wyjazd Pogoni

W meczu 24 kolejki II ligi Pogoń Siedlce na wyjeździe zmierzy się z Gryfem Wejherowo.

Pogoń jak na razie z dorobkiem 29 punktów plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli, z kolei Gryf ma o trzy oczka mniej i jest trzynasty. W niedzielę o godzinie 13:00 obie ekipy zmierzą się ze sobą na boisku w Wejherowie.

NA DWÓCH BIEGUNACH

Obie ekipy po dwóch wiosennych spotkaniach są w zupełnie różnych nastrojach. Pogoń wygrała dwa mecze. Siedlczanie ograli Znicza 2:0 oraz rozbili Stal Stalowa Wola 5:1. Z kolei Gryf poniósł dwie porażki. Najpierw Gryfiarze przegrali u siebie z Widzewem Łódź 1:2, a następnie ponieśli klęskę 1:4 w Stargardzie z Błękitnymi.

WZGÓRZE WOLNOŚCI

W Wejherowie mecze rozgrywane są na bardzo specyficznym boisku na tzw. Wzgórzu Wolności. Dodatkowo z pewnością sprzymierzeńcem piłkarzy nie będzie murawa. Już podczas pierwszego wiosennego meczu Gryfa z Widzewem widać było, że płyta na stadionie w Wejherowie pozostawia wiele do życzenia.

NAJDŁUŻSZY WIOSENNY WYJAZD

Dla Pogoni wyjazd do Wejherowa to najdłuższa podróż w rundzie wiosennej. Zawodnicy z Siedlec na mecz muszą pokonać blisko 500 kilometrów. Jeśli chodzi o cały drugoligowy sezon, to siedlczanie dłuższą drogę musieli pokonać tylko na spotkanie w Stargardzie.

JESIENNY POGROM

W rundzie jesiennej obie ekipy zagrały ze sobą w Siedlcach. Wówczas Pogoń zagrała niezwykle efektownie i zdemolowała Gryfa, pokonując go aż 7:2. We wspomnianym meczu hattrickiem popisał się Adrian Paluchowski.

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Szanowni piłkarze proszę udowodnijcie w Wejcherowie Panu. A.S. ,że Pogoń zasładuje na na wsparcie i i godne reprezentowanie Siedlec oraz na grę na centralnym szczeblu rozgrywek.
    KIBICE.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;