niedziela, 5 maja 2024r.

Podział punktów na Wzgórzu Wolności. Pogoń zremisowała z Gryfem

W meczu 24 kolejki II ligi Pogoń Siedlce zremisowała na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 1:1.

Pogoń po dwóch wiosennych zwycięstwach w dwóch meczach chciała podtrzymać passę w Wejherowie. W składzie siedlczan w porównaniu do meczu ze Stalą Stalowa Wola zaszły dwie zmiany. W miejsce Bartosza Wiktoruka oraz Piora Marcińca od pierwszej minuty zagrali Adam Pazio oraz Sebastian Pociecha.

Mecz zaczął się idealnie dla Pogoni. Już w 6 minucie Pogoń otworzyła wynik. Z rzutu rożnego piłkę zacentrował Adam Mójta, a w polu karnym skutecznym strzałem głową popisał się Tomasz Margol. Chwilę później powinno być 2:0, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Bochnak. W kolejnych minutach inicjatywę przejął Gryf. Groźnie z rzutu wolnego uderzał Piotr Kołc, a w 41 minucie po błędzie bramkarza i defensywy Pogoni gola wyrównującego strzelił Dawid Roglaski. Do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie ponownie toczyła się wyrównana gra, ale żadna z ekip nie potrafiła stworzyć sobie klarownych okazji. W 68 minucie w końcu 100% sytuację stworzyła Pogoń, jednak ponownie Bochnak przegrał pojedynek z Dawidem Leleniem. Na 10 minut przed końcem Pogoń po kolejnym rzucie rożnym mogła wyjść na prowadzenie. Margol tym razem trafił tylko w słupek. Więcej goli w Wejherowie już nie padło i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W następnej kolejce Pogoń zmierzy się z ROW 1964 Rybnik. Spotkanie to zaplanowano na sobotę 20 marca na godzinę 15:00 w Siedlcach.

17.03.19, 13:00 –Wejherowo

II liga: Gryf Wejherowo – Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Bramki: Dawid Rogalski 41 – Tomasz Margol 6

Gryf: 1. Dawid Leleń – 7. Paweł Brzuzy, 19. Grzegorz Gulczyński, 15. Piotr Kołc, 11. Mateusz Goerke – 16. Oskar Ryk (77, 13. Przemysław Macierzyński), 21. Łukasz Pietroń, 20. Maciej Koziara, 9. Dawid Rogalski (86, 6. Oskar Sikorski), 3. Fabian Kątny (61, 8. Robert Chwastek) – 14. Paweł Czychowski (60, 22. Mateusz Węsierski)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski – 24. Sebastian Pociecha (59, 29. Kacper Szymankiewicz), 8. Tomasz Margol, 23. Damian Mosiejko, 17. Mateusz Bochnak, 6. Adam Mójta (69, 7. Tomasz Zając) – 87. Adrian Paluchowski (82, 9. Kamil Walków)

Żółte kartki: Damian Mosiejko 58 – Mateusz Goerke 48, Dawid Rogalski 85

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski)