wtorek, 23 lipca 2024r.

90% Pogoni, nieprzyjazna północ i passa bez porażki. Echa po meczu z Gryfem

W meczu 24 kolejki Pogoń Siedlce zremisowała w Wejherowie z Gryfem 1:1. Jakie są echa tego pojedynku?

PASSA BEZ PORAŻKI

Pogoń zremisowała na trudnym terenie w Wejherowie. Nie udało się podtrzymać zwycięskiej serii, ale udało się kontynuować passę meczów bez porażki. Siedlczanie pozostają niepokonani w siedmiu kolejnych spotkaniach. W tym czasie biało-niebiescy zanotowali cztery zwycięstwa oraz trzy remisy. Ostatnią porażkę Pogoń poniosła 3 listopada ubiegłego roku w 17 serii gier, kiedy to przegrała z Ruchem Chorzów 1:2.

NIEPRZYJAZNA PÓŁNOC

Pogoń w tym sezonie ma za sobą dwie wizyty w północnej części Polski. Pierwsza z nich w Stargardzie zakończyła się kompletną katastrofą i klęską z Błękitnymi 0:3. Teraz udało się zremisować w Wejherowie, jednak na sześć możliwych do zdobycie punktów Pogoń z podróży na północ Polski przywiozła tylko jeden.

W przeszłości Pogoni zdarzały się dotkliwe porażki na Pomorzu. W sezonie 2014-15 biało-niebiescy zostali rozbici w Chojnicach przez Chojniczankę 5:0, a pracę po tej klęsce stracił trener Daniel Purzycki. Z kolei w rozgrywkach 2017-18 siedlczanie przegrali z Bytovią Bytów aż 1:4.

WYJAZDOWE PROBLEMY

Pogoń w tym sezonie rzadko wygrywa na wyjazdach. Jak na razie siedlczanie w dwunastu meczach poza domem triumfowali tylko dwa razy. Pogoń zwyciężyła 2:0 w Boguchwale ze Stalą Stalowa Wola oraz w takim samym stosunku pokonała Znicza w Pruszkowie.

90% SZANS

Według wyliczeń, które na swoim koncie na Twitterze opublikował dziennikarz Maciej Grygierczyk, Pogoń ma 90,04% szansy na utrzymanie. Jeśli chodzi o włączenie się do walki o awans tutaj matematyka nie daje siedlczanom praktycznie żadnych szans.

 

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;