wtorek, 23 lipca 2024r.

Pogoń uratowana. Rada Miasta przyznała dodatkowe pieniądze

W piątek odbyła się sesja Rady Miasta Siedlce. Podczas niej przyznano Pogoni Siedlce dodatkowe 800 tysięcy złotych.

W piątek podczas sesji Rady Miasta pojawił się temat Pogoni Siedlce. Siedleccy radni uchwalili zmianę w budżecie, która przyznała drugoligowemu klubowi dodatkowe 800 tysięcy złotych. Kwotę tą przesunięto ze środków przeznaczonych na promocję. Za takim rozwiązaniem zagłosowało dziewiętnastu radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

– Będziemy wspomagać, kiedy będzie nas na to stać, choć sport wyczynowy nie jest pierwszorzędnym zadaniem miasta. Pogoń jest obecnie w trudnej sytuacji. Żeby nie doprowadzić do unicestwienia klubu musimy wspomóc go kwotą 800 tysięcy złotych. To wystarczy do końca półrocza – powiedział skarbnik miasta, Kazimierz Paryła.

– Obecnie pracujemy nad zmianami w Pogoni, ale takie sprawy lubią ciszę – mówił podczas sesji prezydent Andrzej Sitnik.

 

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

13 odpowiedzi

 1. To jeszcze niczemu nie dowodzi bo np Legia dostaje od miasta Warszawa jeszcze mniej.

  Mało miasto=mniej biznesu=mniej potencjalnych inwestorów.Taki argument mogłby Zarząd podniesc i po czesci mozna sie z nim zgodzić.

  A to że w klubie nigdy nie było rzutkiego menagera z prawdziwego zdarzenia,sprawnie poruszającego sie w świecie biznesu i polityki to już inna sprawa.

 2. Nie można było tak od razu? A nie bije się pianę a potem ogłasza się zbawcą. Brawo, ale trochę za późno.

 3. Ale to są pieniądze tylko na dokończenie sezonu. A co dalej ? Koniec Pogoni w 2 lidze ?

 4. Brawo.do konca sezonu zarząd bedzie mial co wydawac.a od nowego sezonu znow bedzie placz ze piniedzow nima.i bedzie gadka ze Sitnik niedobry.

 5. Dlaczego mamy pomagać Pogoni kosztem innych dyscyplin. Ludzie cięcia na sporcie dzieci ogromne, w szkołach dobijać grupy na wf do 26 osób choć warunków lokalowe brak.
  Pytam Pana Prezydenta piłka ma mieć wszystko a inni resztki z Pańskiego stołu.
  Gratuluję równość w traktowaniu siedlecki ego sportu

 6. no to chyba prezesi teraz nie złożą rezygnacji. jest co robić. kasa jest. więc znowu wielcy menadżerowie do dzieła

  1. Proponuję, żeby teraz przyznali sobie premię za uratowanie klubu. W końcu jakoś trzeba przejeść te (nie swoje) 800 tysięcy…

   Dla wszystkich 'managerów’ w Pogoni mówiących ostatnio, że jest ciężko, że nie da się, że spróbujemy, że jakoś to będzie… proponuję wziąć przykład z Bytowa, który po wycofaniu strategicznego sponsora na koniec zeszłego sezonu w ciągu 2 tygodni zorganozował budżet na poziomie 1 ligi i radzi sobie w niej nie najgorzej. Okazuje się, że się da, ale jak się jest butnym i oczekuje, że firmy same przyjdą do Pogoni i poproszą o możliwość reklamowania się, to od przyszłego sezonu 4 liga.

   Mam nadzieję, że przyznanie tego zastrzyku finansowego było transakcją wiązaną i niebawem przeczytam informację o rezygnacjach. Licznych rezygnacjach.

   1. Wielu z Was piszących komentarze nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu klubów, nie tylko MKP Pogoń, MKS Pogoń , siatkówki, koszykówki i wszelkich innych stowarzyszeń działających w naszym mieście. Ludzie, Zarządy pracują SPOŁECZNIE, nie biorą żadnych wynagrodzeń (piszecie o premiach). Kontrakty dla zawodników nie są płacone z „miejskich” pieniędzy. Jeśli kluby otrzymywały ok 100 tys miesięcznie na podstawowe funkcjonowanie , pokrycie podstawowych kosztów zorganizowania meczu na miejscu, oraz meczu wyjazdowego, a teraz otrzymują, 40,30 to chyba jest różnica i to wielka.Pogoń jest klubem miejskim działającym od 1944 r. Co dostała w zamian za swoje obiekty w centrum miasta, jakie były ustalenia. Wszyscy wiedzą że jest tam teraz „Galeria Siedlce’ . Najpierw obiecanki cacanki, utrzymanie budżetu na poziomie rundy jesiennej, a potem bum, jedna trzecia. Aj , szkoda pisać. Wiadome było że jeśli AS wygra (nie było innego kontrkandydata dla KT nie oznacza to że wygrał ponieważ jest taki uwielbiany) to zniszczy sport w mieście, zresztą nie tylko sport. Kandydując na Prezydenta doskonale wiedział jak jest sytuacja finansowa miasta, przecież był radnym, teraz udaje wielkie zdziwienie. Nic dla naszego miasta nie zrobi, zaspokoił swoje „ambicje”, dyrektorem był, ale Prezydentem nigdy.

 7. Czyli miasto woli zmarnować więcej pieniędzy niż pogodzić się z upokorzeniem, jakim jest zamknięcie/degradacja Pogoni Siedlce. Nierozsądne.

 8. Ale patologia sportowa, biadolą, że miasto nie ma kasy, a inteligenci z bezrady przyznaj 800 tys na … pół roku

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;