sobota, 20 lipca 2024r.

Mistrzostwa Polski okraszone medalami zawodników Rawy (fotogalerie)

Narciarze Rawy pokazali klasę w dwóch ostatnich dniach Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Podopieczni Marii i Grzegorza Staręgów zdobyli 4 medale!

Pierwszego dnia drugiej odsłony Mistrzostw Polski w biegach narciarskich duet Maciej Staręga, Paweł Klisz zdobył złoto w sprincie drużynowym (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Kolejne dni walki o medale były jeszcze bardziej udane dla narciarzy Rawy.

W piątek rozegrano biegi sztafetowe (2 x klasyk + 2 styl dowolny). Męska sztafeta, w której skład wchodzili: Daniel Iwanowski, Maciej Staręga, Piotr Sobiczewski oraz Paweł Klisz okazała się bezkonkurencyjna.

Nasza drużyna była lepsza od klubu UKS Regle Kościelisko o blisko 2 minuty i od trzeciego AZS AWF Katowice o ponad 4 minuty. Siedlczanie obronili tytuł wywalczony przed rokiem. Na piątym miejscu sklasyfikowano drugą męską sztafetę z Siedlec (Arkadiusz Posiadała, Kacper Pietrak, Michał Okniński, Maciej Krajcer).

WYNIKI – BIEGI SZTAFETOWE MĘŻCZYZN

Dziewczęta z Siedlec także mogą pochwalić się medalem! Sztafeta w składzie: Joanna Bronisz, Anna Bielecka, Justyna Stefaniuk, Anna Staręga zajęła bardzo dobre trzecie miejsce w gronie 6 sztafet. Tym sposobem brązowe medale zawisły na szyjach siedleckich narciarek.

Żadnych szans rywalkom nie dały reprezentantki klubu LKS Wiśniowa-Osieczany. Obrończynie tytułu prowadziły w tym biegu od początku do samego końca.

WYNIKI – BIEGI SZTAFETOWE KOBIET

FOTOGALERIA – SKIPOL

FOTOGALERIA – PZN


Ostatni dzień mistrzostw Polski to walka w biegach długich stylem klasycznym. Kobiety zmagały się z dystansem 15 km, zaś mężczyźni – z dwukrotnie dłuższym. Tego dnia o medale walczyli nie tylko seniorzy, ale również młodzieżowcy oraz juniorzy.

Wśród mężczyzn na starcie stanęło dwóch zawodników Rawy Siedlce. Maciej Staręga przekroczył linię mety jako drugi, zdobywając srebrny medal. Siedlczanin uległ jedynie swojemu reprezentacyjnemu koledze – Dominikowi Buremu.

Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Paweł Klisz.

W biegu na 15 km seniorek triumfowała Justyna Kowalczyk. Siedleckie narciarki zajmowały następujące miejsca: dziesiąte – Anna Bielecka, jedenaste Monika Sołoniewicz.

Biorąc pod uwagę dziewczęta w kat. młodzieżowca, Bielecka zdołała uplasować się na 3 pozycji i wywalczyć brązowy medal. W kat. juniorek A Sołoniewicz była czwarta.

WYNIKI – SENIORKI

WYNIKI – SENIORZY

WYNIKI – MŁODZIEŻOWCY KOBIETY

WYNIKI – JUNIORKI A

FOTOGALERIA – PZN

 

źródło: własne / skipol / PZN; foto: PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;