poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Pogoń będzie spółką. Uchwały przyjęte jednogłośnie

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Pogoni Siedlce przyjęło uchwały, które będą miały wpływ na przyszłość klubu.

17:43

– Przyjęta uchwała otworzyła nam nowe horyzonty – podsumował Materski.

17:42

Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

17:40

Komisja Uchwał i Wniosków przekazała uchwały zapowiadane w porządku obrad.

17:37

Do 22 kwietnia muszą być złożone wszelkie dokumenty w procesie licencyjnym.

17:35

– Z treści uchwały wynika, że na chwilę obecną sekcja piłki nożnej nie jest przekazywana. Jak wynika ze statutu walne zebranie członków jest najwyższym organem. Może on ustalić kierunki rozwoju klubu – powiedział Czapski.

17:30

– Nazwa, miejsce, prawa do herbu są uregulowane prawnie. Myślę, że patrząc na prognozy finansowe stowarzyszenia trzeba działać jak najszybciej. Optymalnym wyjściem dla obecnego zarządu jest przekazanie sekcji do spółki – dodał Purzycki.

17:27

– Prowadzimy ścisłą współpracę z PZPN. Przekazanie sekcji do spółki może dokonać się jedynie w przerwie między rundami. Pogoń SSA Siedlce mogłaby przystąpić dopiero do sezonu 2019-20 – powiedział Materski.

17:25

– Nikt nie ma złych intencji. Nie próbuje robić jasnych i klarownych rzeczy. Zarząd podał te informacje, które mógł. Jeżeli będzie progres w rozmowach to zarząd na pewno ustosunkuje się z nich – mówił Purzycki.

17:23

– Na dzisiaj zarząd zwrócił się do walnego o podjęciu uchwały, która ma za zadanie przekazanie pełnomocnictwa zarządowi. Pozwoli ona klubowi działać w optymalnych zasadach finansowych. Zarząd prowadzi rozmowy z potencjalnymi sponsorami, ale nie można o nich niczego powiedzieć – powiedział Purzycki.

17:20

– Jeżeli przekażemy sekcję piłki nożnej do spółki to klub nadal będzie istniał. Musimy dokonać procesu likwidacji stowarzyszenia MKP Pogoń Siedlce. Przepisy nie mówią, że mamy przekazać sekcję do już istniejącej spółki – wyjaśnił sternik Pogoni.

17:15

W zebraniu uczestniczy 59 na 140 członków. Zgodnie z paragrafem 18 statutu klubu walne jest prawomocne do podejmowania uchwał.

17:13

– Formuła stowarzyszenia zaczęła się wyczerpywać. Stoimy przed pytaniem: co dalej z Pogonią Siedlce? Zachęcamy, aby Pogoń w najbliższej przyszłości stała się spółką sportową. To jedyny sposób na wyjście z trudnej sytuacji. Wielu sponsorów chce wejść do klubu, ale chcą też mieć wpływ na wydawanie swoich pieniędzy. Stworzenie spółki to jedyne rozwiązanie, które może wprowadzić Pogoń na właściwe tory – powiedział Materski.

17:10

– Po spadku z I ligi zaczęło nam brakować miliona złotych – powiedział prezes Andrzej Materski.

17:07

Do zarządu Pogoni dołączeni zostali Marek Jastrzębski oraz Daniel Purzycki.

17:05

Andrzej Filipiuk i Dariusz Młynarczyk stworzyli Komisję Mandatową. Z kolei Rafał Misztal oraz Zdzisław Stefanoff weszli w skład Komisji Uchwał i Wniosków.

17:03

Porządek obrad został przyjęty.

17:00

Do Prezydium weszli: Michał Chromiński, Marek Ciuhak (sekretarz) oraz Łukasz Firus (protokolant).

16:57

Przewodniczącym zebrania został Leszek Czapski, członek zarządu MKP Pogoń Siedlce.

16:55

Rozpoczęło się zebranie. Po upłynięciu drugiego terminu jest prawomocne niezależnie od frekwencji.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

17 odpowiedzi

 1. Szkoda, że zarząd przekłamuje fakty. Spółka jest potrzebna, bo stowarzyszenie jest zadłużone i bez perspektyw na odbicie. Jeśli sytuacja trwałaby dłużej zarząd musiałby złożyć wniosek o upadłość albo sam odpowiadałaby za długi. Więc chodzi przede wszystkim o ratowanie swojej skóry. Sponsorzy mogą mieć taki sam wpływ na wydawanie pieniędzy w spółce i stowarzyszeniu. A przecież ta nowa spółka miała należeć do miasta albo ARM, więc opowieści o prowadzeniu rozmów ze sponsorami to mydlenie oczu. Chodzi o powołanie nowego tworu bez długów.

  1. Czy aby napewno? Stowarzyszenie zamienia się w spółkę i nie przejmuje zobowiązań i ma prawo ubiegać się o licencję w 2 lidze. Nie znam się na tym ale jakoś dziwne że możliwy jest taki reset i dalsza gra w tej samej lidze.

 2. Ludzie,co wy pitolicie? Jakie długi? Zobowiązania były do momentu przekazania przez miasto 800k zł!

  1. To tylko czysta teoria na komentarz wyżej bo nie da się tak prosto wymigać z zobowiązań.

 3. Człowiecze. Ty snujesz czystą teorię. W kasie klubu na zobowiązania i bieżące wydatki brakowało 800tys i tyle przekazało miasto. Jeśli twierdzisz, że są te zobowiązania nadal i nie ma źródeł ich finansowania, dopilnuj żeby się nie wymigali.

  1. Człowiecze nic nie twierdzę podałem tylko że długi nawet jak by były to nie żaden argument żeby zamienić stowarzyszenie na spółkę bo to przed niczym nie chroni. I kultury trochę jak chcesz dyskutować człowiecze.

 4. Wygląda na to że poza przetasowania mi osobowymi nic się nie zmieniło. Bo trudno uznać uchwałę o „kierunku rozwoju” jakąś zmianą 🙂

 5. Arturro-czego się spodziewałeś? Jak Ty to widziałeś? Szczerze napisz proszę.

 6. Jestem w szoku, że wielce panujący prezes arms znalazł chwile czasu i przybył na walne zebranie.
  P.S. I zdążył pokłocic się na korytarzu ??

 7. Widzę. że bardzo angażuje sie w sprawy klubu pan Purzycki, ciekawe dlaczego?

  1. Gdy trenerem Pogoni był Purzycki, został zwolniony z funkcji za kadencji w Zarządzie Materskiego. Teraz Materski będący Prezesem wnioskuje za powiększeniem składu Zarządu m.in o osobę Purzyckiego. Człowiek nie chorągiewka, nie patrzy skąd wieje i jak wieje. Ważne by ustawić się z wiatrem.

 8. Marek Jastrzębski Zakład Usług Transportowych Roboty Ziemne bliski współpracownik Sitnika. To ten co kręcił dla BS relacje z sesji rady miasta. Już od kilku dni interesuj się piłka nożną z naciskiem na Pogoń 🙂 Dla chętnych polecam jego profil na fb. Zapytania w stylu ile razy był na meczu Pogoni :).

 9. W nastepnym sezonie, trnerem Pogoni z duzym prawdopodobienstwem bedzie Daniel Purzycki. Zarzad podejmie taka decyzje z uwagi na koszty utrzymania zespolu.

 10. KURA3 to mało prawdopodobne. Dla niego przewidziane są inne zadania i funkcja w nowym podmiocie. Obecnego trenera zna od lat, razem kończyli szkółkę. Ma do niego pełne zaufanie.

  1. Pytanie, czy obecny trener ma zaufanie do Zarządu, po tym co się dzieje w sezonie bieżącym ?

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;