wtorek, 23 lipca 2024r.

Zrewanżować się kolejnemu beniaminkowi. Trudne wyzwanie Pogoni

W sobotę 6 kwietnia o godzinie 16:00 Pogoń Siedlce przed własną publicznością podejmie Elanę Toruń.

Pogoń z dorobkiem 34 punktów plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli. Najbliższy przeciwnik siedlczan ma dziesięć oczek więcej i zajmuje czwartą pozycję.

BEZ PALUCHOWSKIEGO

Po ostatnim meczu z Resovią z Pogoni odszedł Adrian Paluchowski. Doświadczony napastnik podpisał kontrakt ze Stalą Mielec. Paluchowski w tym sezonie jest zdecydowanie najlepszym strzelcem siedlczan. W sobotę biało-niebiescy po raz pierwszy będą musieli poradzić sobie bez tego snajpera.

GROŹNY KOZŁOWSKI

Z kolei w Elanie cały czas jest Filip Kozłowski. W tym sezonie ma on 13 trafień w lidze, czyli tyle samo, co wspomniany wcześniej Paluchowski. Pogoniści chcąc zainkasować komplet punktów, będą musieli znaleźć sposób na powstrzymanie napastnika toruńskiego zespołu.

KOLEJNY BENIAMINEK

Pogoń rozpoczęła serię meczów z drugoligowymi beniaminkami. W poprzedniej kolejce podopieczni Marcina Prasoła pokonali Resovię 3:1. Teraz siedlczanie będą chcieli zrewanżować się także Elanie, gdyż w rundzie jesiennej biało-niebiescy w Toruniu zostali rozbici 3:0.

HISZPAŃSKIE POSIŁKI

15 marca piłkarzem Elany został Jon Errasti. Hiszpan to piłkarz z niezwykle ciekawym CV. Na swoim koncie ma ponad 20 występów w hiszpańskiej La Liga w barwach Eibaru. Errasti był nawet kapitanem swojej ekipy w meczu na Camp Nou przeciwko Barcelonie. Teraz 30-letni piłkarz spróbuje pomóc Elanie w awansie do I ligi. Na razie zaliczył on dwa występy na drugoligowych boiskach.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

 1. Pogoń zgromadziła dotychczas 34 pkt . Z dorobkiem 24 pkt zajmowałaby 17 miejsce.

 2. „Kończąc zatem temat Pogoni: masz żal za sposób rozwiązania twojej sprawy?
  Nie ukrywam, że lekki żal mam. Boli, że poddali się bez walki, tak łatwo pozbyli się swojego najlepszego strzelca. Nie podjęli nawet próby zatrzymania mnie za wszelką cenę. Od czasu, kiedy złożyłem wniosek o wezwanie zapłaty, nikt z klubu nie skontaktował się ze mną. Nie chodziło wcale o duże pieniądze. Mogłem zostać. Składając pozew, nie zakładałem, że odejdę z klubu. Nie ma jednak tego złego, co na dobre by nie wyszło, dlatego cieszę się, że jestem w pierwszej lidze”
  Taki cytat ciekawe czy obie strony mają taką samą wersję.

 3. PZPN prawdopodobnie nałoży na klub karę finansową lub inną przewidzianą przepisami

 4. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, iż w dniu dzisiejszym uprawniony do klubu Stal Mielec został zawodnik Adrian Paluchowski, który rozwiązał kontrakt z klubem MKP Pogoń Siedlce z winy klubu.

  Jednocześnie DRK wyjaśnia, iż wystąpił do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN o nałożenie na klub MKP Pogoń Siedlce sankcji prawnych, zgodnie z art. 10 Uchwały nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej – Minimalne Wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej.

  Zgodnie z ust. 1 ww. artykułu:

  W przypadku rozwiązania Kontraktu z winy Klubu, uwzględniając w szczególności sposób naruszenia przepisów, stosunek Klubu do naruszenia przepisów oraz sposób postępowania po naruszeniu przepisów, Izba może nałożyć na Klub sankcje sportowe w postaci:

  a. kary pieniężnej od kwoty 1.000 zł. do kwoty 500.000 zł.;

  b. zakazu transferu do Klubu na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy;

  c. ograniczenia możliwości uprawniania nowych Zawodników na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;