Passa przedłużona! Remis na Widzewie (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń zremisowała w Łodzi z Widzewem 1:1. Bramkę dla biało-niebieskich na dziesięć minut przed końcem meczu zdobył z rzutu karnego Adam Mójta.

Do meczu z Widzewem Pogoń przystąpiła w identycznym zestawieniu, jak tydzień wcześniej w wygranym meczu z Elaną.

Początek zapowiadał wyrównane spotkanie, lecz już po kwadransie gospodarze objęli prowadzenie. Gola zdobył Daniel Mąka po uderzeniu przy dalszym słupku. Później trwała wyrównana walka. Ze strony Pogoni okazję miał Adam Mesjasz, który głową nie trafił w światło bramki.

Druga odsłona rozpoczęła się od strzału Damiana Mosiejki, po którym piłka minimalnie minęła światło bramki. Najlepszą okazję dla biało-niebieskich zmarnował w 70 minucie Kamil Walków, który po koronkowej akcji trafił w słupek. Na dziesięć minut przed końcem meczu siedlczanie zdobyli jednak gola. Sędzia Mateusz Bielawski podyktował rzut karny, który wykorzystał standardowy wykonawca jedenastek – Adam Mójta. Po nerwowej końcówce siedlczanie musieli mecz kończyć w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce Mójty. Ostatecznie Pogoń przedłużyła passę bez porażki, zaś Widzew passę remisów.

Kolejne spotkanie Pogoń zagra w Wielką Sobotę 20 kwietnia o 13:30 w Siedlcach z Błękitnymi Stargard.

LICZBA MECZU

80 – w tej minucie, w jesiennym spotkaniu obu drużyn Adam Mójta zmarnował rzut karny. W meczu rewanżowym, dokładnie w 80 minucie Adam Mójta wykorzystał jedenastkę

14.04.19, 13:05 – Łódź

II liga: Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: Daniel Mąka 15 – Adam Mójta 80 (k)

Widzew: 21. Patryk Wolański – 25. Łukasz Turzyniecki, 95. Sebastian Zieleniecki, 27. Daniel Tanżyna, 22. Marcel Pięczek – 18. Daniel Mąka (59, 29. Michael Ameyaw), 5. Kōhei Katō, 4. Maciej Kazimierowicz (64, 14. Dario Krišto), 8. Adam Radwański, 7. Mateusz Michalski – 19. Przemysław Banaszak (71, 23. Rafał Wolsztyński)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski – 17. Mateusz Bochnak (76, 27. Kacper Szymankiewicz), 23. Damian Mosiejko (82, 8. Tomasz Margol), 16. Bartosz Wiktoruk, 18. Andrzej Rybski (90, 15. Paweł Łydkowski), 6. Adam Mójta – 9. Kamil Walków (76, 21. Piotr Marciniec)

Żółte kartki: Kōhei Katō 53, Patryk Wolański 78, Łukasz Turzyniecki 90, Michael Ameyaw 90+1 – Adam Pazio 20, Adam Mójta 74, 90

Czerwona kartka: Adam Mójta 90 (Pogoń, za dwie żółte)

Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)